Oddworld: New ‘n’ Tasty wygląda obiecująco

Trailer gry o przygodach Abe’a zapowiada dobrą zabawę.

Tytuł studia Oddworld Inhabitants jest odświeżoną wersją znanego hitu z roku 1997. Produkcja przynależy do gatunku gier zręcznościowych, z silnie zaakcentowanymi elementami logicznymi. Wcielimy się w przedstawiciela rasy Mudokon, którego zadaniem jest wykaraskanie się z trudnej sytuacji.


Dowiadujemy się bowiem, że okrutni ciemiężyciele Glukkonowie oprócz zmuszania przedstawicieli naszego gatunku do katorżniczej pracy planują przekształcić ich w…jedzenie. Jedyną alternatywą wydaje się więc ucieczka.

Mając na względzie wątłą posturę naszego bohatera, próba bezpośredniego przeciwstawienia się oprawcom zakończy się śmiercią. Z pomocą przychodzi wrodzony spryt protagonisty i umiejętność telekinezy, które pomogą mu przetrwać w niegościnnych warunkach. Ulepszona wersja pozycji znacząco poprawi jakość oprawy wizualnej, przez co produkcja stanie się przystępniejsza dla sporej ilości graczy.

Premiera została zaplanowana na maj 2014 roku, na: PCPS3PS4PS Vitę oraz Wii U.

 

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

  • Eldowski

    Pierwszy Oddworld był naprawdę fajny, widać po zwiastunie, że nowy 3ma klimat 🙂

1 Shares
Share1
+1
Tweet