Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Gry za darmo. Cyberpunk i horror za tydzień w Epic Games Store

Epic Games Store ujawnia, jakie gry udostępni za darmo do pobrania już w przyszłym tygodniu. Tym razem coś dla tych, co się lubią bać.

Dzisiaj możemy sięgnąć za darmo w Epic Games Store po Surviving Mars, czyli symulator zarządzania miastem w realiach sci-fi, którego motywem przewodnim jest kolonizacja Marsa i przetrwanie. Sklep zdradził jednocześnie, jakie gry udostępni za free w przyszłym tygodniu.

Observer i horror Alana Wake’a za darmo od 17 do 24 października

Pierwszą z darmowych gier na drugą połowę października będzie polski Observer. To cyberpunkowy horror rozgrywający się w Polsce Anno Domini 2084. Gracz wciela się w jednego z neuronowych detektywów zwanych Observerami. To elitarna, finansowana przez korporacje jednostka, której członkowie zdolni są do hackowania i przejmowania umysłów przestępców. Początkiem śledztwa, które poprowadzi Lazarskiego do wspomnianej wcześniej kamienicy, jest tajemnicza wiadomość od zaginionego syna. Fabuła Observer to oryginalna historia, umiejętnie przenosząca polskie realia na grunt cyberpunkowej poetyki, charakteryzująca się wyjątkową stylistyką retro science-fiction i inspirowana kultowymi dziełami gatunku.

Druga gra to z kolei staruszek w postaci Alan Wake’s American Nightmare. Choć gra została wydana w 2012 roku, nadal potrafi nieźle bawić. Z czym mamy do czynienia? To trzecioosobowy horror akcji od studia Remedy Entertainment, który powinien spodobać się fanom kina Quentina Tarantino. Akcja gry przenosi nas do niewielkiej arizońskiej miejscowości położonej blisko słynnej trasy Route 66, a my wcielamy się w bohatera, który jakimś cudem znalazł się w świecie serialu Night Springs, do którego niegdyś pisywał scenariusze.


Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się