Obcy: Izolacja – skończysz grę nikogo nie zabijając?

Studio Creative Assembly podkreśla, że ich nowy tytuł ma być doświadczeniem, a nie shooterem na miarę Aliens: Colonial Marines.

Deweloper potwierdził, że będziemy mogli przejść całą Alien: Isolation bez zabijania. Początkowo trudno w to uwierzyć, jeśli pomyślimy, że na karku czujemy oddech tytułowego ksenomorfa. Lecz pomyślmy realnie – spotykając taką bestię każdy wolałby czmychnąć bokiem w nadziei, że nie zostanie zauważony.

Z takiego założenia wyszli twórcy tytułu Obcy: Izolacja. Zamiast dawać nam plecak wypchany granatami, zmuszą nas do ucieczki oraz odwracania uwagi przeciwnika i umiejętnego korzystania z kryjówek. Broń będzie oczywiście dostępna w grze, lecz ma odegrać rolę drugoplanową.

Główny projektant tytułu Gary Napper przyznaje w rozmowie z GamesTM: Możesz przejść całą grę nikogo nie zabijając. To nie tylko wyzwanie, ale coś, co moim zdaniem zrobiłby bohater znajdując się w takiej sytuacji.

Jeśli lubicie zatem tony amunicji i ciągłe naciskanie spustu, możecie być Alien: Isolation lekko zawiedzeni. Pozostałe osoby, lubujące się w uniwersum Obcego, poczują się z kolei jak w domu. Przypominamy, że zamawiając grę w pre-orderze, można liczyć na dodatkowe dwie misje, które pozwolą nam wrócić na chwilę do kultowego filmu Ósmy pasażer Nostromo z 1979 roku.

Data premiery Obcy: Izolacja jeszcze w tym roku – 7 października. Gra wyjdzie na PC oraz konsole: Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3 i PlayStation 4. Chcecie poczuć przedsmak strachu, którzy towarzyszy rozgrywce? Zapraszamy na 15 minut sam na sam z Obcym.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 Shares
Share
+1
Tweet