Nowy Xbox One bez czytnika płyt oficjalnie. Cena, szczegóły, prezentacja

Microsoft ujawnił oficjalnie konsolę Xbox One S All-Digital Edition i nie powiedział w zasadzie nic nowego, czego byśmy nie wiedzieli. 

Potwierdziły się wszystkie przecieki na temat nowej wersji konsoli Xbox One S, której nazwa kodowa to Maverick, a ostateczna to Xbox One S All-Digital Edition. Sprzęt ma zaoferować to samo co standardowa “eska”, tyle że cyfrowo i o 50 dolarów taniej.

Xbox One S bez czytnika płyt – premiera

Data premiery Xbox One S All-Digital Edition została ustalona na 7 maja 2019 roku. Zamówienia przedpremierowe są już zbierane m.in. na terenie Stanów Zjednoczonych. Konsolę można kupić m.in. na takich portalach, jak Amazon czy Best Buy. Sprzęt został wyposażony w dysk twardy o pojemności 1 TB.

Xbox One S All-Digital Edition – cena

Microsoft podkreśla, że nowy Xbox One S kosztuje dokładnie 50 dolarów mniej niż oficjalna sugerowana cena standardowego modelu S wyposażonego w czytnik płyt. Cena All-Digital Edition została ustalona na poziomie 249,99 dolarów, co w przeliczeniu na naszą walutę daje około 945 zł. Amerykanie podkreślają przy tym, że chcą utrzymać 50-dolarową różnicę w sugerowanej cenie detalicznej pomiędzy standardowym modelem S a tym bez czytnika płyt (nawet podczas promocji). Nie powinniśmy zatem widzieć sytuacji, kiedy to model z czytnikiem jest tańszy od wersji All-Digital. Ten drugi, według zamierzeń producenta, zawsze ma być tym tańszym w ofercie.

Cyfrowy Xbox One S z zestawem 3 gier na start

Również pod względem gier, jakie otrzymamy wraz z Xbox One S All-Digital Edition, Microsoft potwierdził wszystkie przecieki. W pudełku z konsolą znajdziemy zatem kody na pobranie trzech gier: Forza Horizon 3Sea of ​​Thieves oraz Minecraft.

Nowy Xbox One S – prezentacja wideo (od 32:40)

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.