Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

1 komentarz

Microsoft kończy produkcję Xboksa One X i One S All Digital

Amerykańskie przedsiębiorstwo poinformowało, że w związku nastaniem nowej generacji kończy produkowanie Xboksa One w wydaniu X i S digital.

Microsoft oficjalnie potwierdza, że nie będzie już więcej wytwarzać i sprzedawać tych systemów. W oświadczeniu dla serwisu IGN.com rzecznik firmy powiedział: – kierujemy się w stronę przyszłości z Series X, więc naturalnym krokiem jest zatrzymanie produkcji One X i One S All Digital.

Z ofert sklepów internetowych powoli znikają dwie wspomniane konsole. Te urządzenia, które jeszcze są w magazynach, zostaną wyprzedane – ale nowe nie będą się pojawiały. Natomiast wciąż produkowany będzie Xbox One S.

Jednocześnie Microsoft po raz kolejny poinformowało, że będzie kontynuować wsparcie dla obecnego Xboksa. Firma już od dawna mówi, że zależy jej na płynnym przejściu pomiędzy generacjami.

Premiera Xboksa Series X planowana jest na okres świąt 2020. Nie znamy jeszcze dokładnej daty debiutu konsoli ani jej ceny.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się