Nowy patch do The Division w niecodzienny sposób “pomaga” uczciwym graczom

Ubisoft zmienia zasady dla bossa w misji Falcon Lost.

Dodane przy okazji ostatniej aktualizacji zadanie Falcon Lost (Zaginieni w akcji) do The Division pozwalało wykorzystać błąd w grze, by przeniknąć przez ścianę i w ten sposób zdobyć super sprzęt za wykonanie misji.


Ponadto niektórzy gracze zaczęli wykorzystywać inną usterkę w The Division, polegającą na wzmocnieniu mocy dzierżonej broni. W konsekwencji załatwianie niektórych przeciwników można zakończyć po kilku celnych strzałach (filmik poniżej). Wówczas Falcon Lost również okazuje się o wiele prostsze niż w przypadku grania bez takiego bonusu.

Ubisoft wspominał, że zastanawia się nad rodzajem kary dla osób, wykorzystujących takie sztuczki, lecz ostatecznie skończyło się na nowym patchu do The Division, który dzisiaj ujrzał światło dzienne. Co zmienia łatka? Teraz ostatniego bossa w Falcon Lost pokonamy jedynie za pomocą C4. Ponadto podnoszenie statystyk obrażeń nie dotyczy tego ładunku.

Zapewne takie rozwiązanie jest tymczasowe i deweloper pracuje nad wyeliminowaniem wspomnianych sposobów na łatwiejsze granie. Ciekawe, kiedy problemy zostaną wyeliminowane na dobre…

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

26 Shares
Share26
+1
Tweet