Gracze wykorzystują błąd w The Division, Ubisoft zastanawia się, jak ich ukarać

Deweloper nie przypuszczał, że nowa misja Falcon Lost przysporzy tyle problemów.

Patch 1.1 do The Division dodał do gry sporo nowości, m.in. nową misję Falcon Lost (Zaginieni w akcji), która jest dostępna w Stuyvesant. Zanim podejmiemy się nowego zadania, musimy najpierw ukończyć misję Zgromadzenie Ogólne i osiągnąć 30 poziom. W nowym zadaniu starcia zostały przewidziane dla 4 graczy z wyposażeniem na wysokim poziomie. Nagrody są jeszcze lepsze, więc nic dziwnego, ze wielu graczy próbuje swoich sił.


Niestety znaleźli się i tacy, którzy znaleźli drogę na skróty i to dosłownie. Odnaleziono bowiem błąd w misji Falcon Lost, który pozwala przeniknąć przez ścianę w pewnym miejscu (filmik poniżej) i ominąć tym samym spory kawałek tego wymagającego wyzwania, w tym walkę z bossem. To jednak nie koniec. Po wykorzystaniu błędu system gry nie wykrywa, że podjęliśmy się przejścia misji, więc za każdym razem możemy po jej przejściu zgarnąć super sprzęt. Ubisoft zakładał tymczasem, że zdobycie nagrody ma być możliwe raz w tygodniu.

Osoby korzystające z błędu mogą natomiast powtarzać misję i powtarzać, obławiając się co chwilę w ekwipunek, o którym uczciwi gracze mogą pomarzyć lub zdobyć raz na 7 dni. Nie trzeba dodawać, jaka dysproporcja powstaje pomiędzy oszukującymi, a grającymi na normalnych zasadach.

Co na to Ubisoft? Na oficjalnym forum deweloper zaznacza, że pracuje nad rozwiązaniem exploita, przypomina, że takie postępowanie nie jest zgodne z przyjętymi zasadami i jednocześnie zastanawia się, jakie kary nałożyć na osoby, które idą na łatwiznę. Co byłoby Waszym zdaniem najbardziej stosowne w ramach takiego upomnienia?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

  • Raitrow

    Nic nie powinni robić :v to ich wina, że słabo dopracowali grę :V tyle w temacie.

45 Shares
Share45
+1
Tweet