Nowy NfS vs odsłona sprzed 4 lat. Duży skok w jakości grafiki?

Zapraszamy na porównanie.

Need for Speed: Payback zadebiutuje 10 listopada na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. W tym samym miesiącu, tyle że cztery lata wcześniej, światło dzienne ujrzało Need for Speed Rivals, za które również odpowiadało studio Ghost Games. Wspomniany staruszek pojawił się na PC, PS4 i XOne, lecz dodatkowo zawitał na PS3 i X360 i musiał uwzględniać ograniczoną moc last-genów.

Najnowszy Payback rozwinie skrzydła bez ograniczeń i pod względem oprawy wizualnej zaprezentuje się lepiej niż Rivals. Lecz czy możemy mówić o dużym skoku jakości? Wstępne porównanie przygotował YouTube’r posługujący się pseudonimem Cycu1, zatem nie tracimy czasu na czytanie i przechodzimy do wideo:

Tak się jeździ w nowym Need for Speed. Pierwszy gameplay!

Oto jedna z misji fabularnych z nadjeżdżającego NfS Payback.

Ekipa (Tyler, Jess i Mac) dowiedziała się, że Familia przewozi samochód wyposażony w zdobycz techniki, która może się okazać kluczem do obalenia kartelu. Wiadomo, co trzeba zrobić: zgarnąć wóz, zdobyć wynalazek i zrobić parę rys w planach Familii. Napad na autostradzie jest jednym z popisowych momentów w kampanii dla jednego gracza Need for Speed Payback, podczas której śledzimy losy Tylera, Jess i Maca starających się doprowadzić do upadku Familii.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.