Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Nowy GRID od Codemasters zapowiedziany. Data premiery, szczegóły, trailer

Mistrzowie kodu przedstawili nową odsłonę wyścigowej serii. Gra otrzyma nazwę GRID – po prostu, bez żadnego dopisku ani cyferki w tytule. Oto pierwsze informacje.

Studio Codemasters ogłosiło właśnie, że jedna z najpopularniejszych serii wyścigowych powróci niedługo w nowej odsłonie. Mowa o marce GRID, a nowa część nazywa się… po prostu GRID.

GRID – data premiery i szczegóły

Premiera GRID została zaplanowana na 13 września 2019 roku. Pościgamy się na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Ta czwarta odsłona serii zaprosi graczy do udziału w pełnych adrenaliny wyścigach na czterech kontynentach, na ulicach najbardziej znanych miast lub na legendarnych torach. Pojawimy się m.in. w Chinach (Szanghaj), Malezji (Sepang), Japonii (Okutama), Wielkiej Brytanii (Silverstone), Hiszpanii (Barcelona), Stanach Zjednoczonych (San Francisco i Indianapolis), Kubie (Hawana) oraz Australii (Sydney).

Do wyboru otrzymamy wiele klas pojazdów, m.in. GT, Touring, Stock, Muscle Cars, Super-Modified. Łącznie będziemy mieli okazję usiąść za kierownicą ponad 70 samochodów, w tym 911 RSR, Ferrari 488 GTE, Ford GT40 czy Pontiac Firebird Modified. Jeśli chodzi o rodzaje wyścigów, przygotowano dla nas: Circuit, Street Racing, Oval, Hot Laps, Point-to-Point i World Time Attack. Nudy nie będzie.

GRID ma się odznaczać realistycznym systemem obrażeń, który wpłynie nie tylko na wygląd, lecz również na wydajność prowadzonych pojazdów. Wyścigi wyposażono także w system „nemezis”, dzięki któremu kierowcy AI będą próbowali zemścić się na graczach np. za to, że puknęliśmy ich niby przypadkiem na zakręcie i wypadli z trasy. Do tego zobaczymy mechanikę nagradzającą umiejętną jazdę – jeśli będziemy dobrzy, otrzymamy specjalne punkty, a za nie rozwiniemy nasze konto kierowcy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się