GRID – Nemesis, deszczowa pogoda i typy wyścigów w nowym zwiastunie

Codemasters wrzuca do sieci kolejny mocny zwiastun GRID, który pokazuje pokrótce, na co się szykować. Premiera już 11 października.

GRID powinien zapewnić nam sporo adrenaliny na torze, opakowanej w naprawdę niezłą oprawę graficzną. Do premiery niecały miesiąc, a Mistrzowie Kodu podsycają hype nowym filmikiem, w którym naprawdę sporo się dzieje.

Możemy spojrzeć na różne typy wyścigów czy system Nemesis, dzięki któremu narobimy sobie wrogów na trasie. Kiedy uderzymy w samochód przeciwnika, ten może się rozzłościć i zacząć obijać nasze auto przy każdej okazji, co zmniejszy szanse na wygraną. Nemesis uruchomi się tylko wtedy, kiedy na kogoś wjedziemy (a i to nie zawsze). Będzie to symbolizowane specjalną czerwoną ikonką przy nazwisku kierowcy tuż nad pojazdem. Jeśli natomiast przejedziemy wyścig bez zderzeń, nie narobimy sobie wrogów i oponenci nie będą na nas polować.

GRID zadebiutuje 11 października na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Dostaniemy do dyspozycji ponad 70 samochodów, w tym 911 RSR, Ferrari 488 GTE, Ford GT40 czy Pontiac Firebird Modified.

Wyścigi odbędą się na czterech kontynentach. Pojawimy się m.in. w Chinach (Szanghaj), Malezji (Sepang), Japonii (Okutama), Wielkiej Brytanii (Silverstone), Hiszpanii (Barcelona), Stanach Zjednoczonych (San Francisco i Indianapolis), Kubie (Hawana) oraz Australii (Sydney).

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: