Ewelina Stoj

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.

0 komentarzy

Nowy Fallout 76: fabuła, gatunek, nowe przecieki. Będzie ciekawie!

Wokół gry Fallout 76, od dnia zapowiedzi, krąży mnóstwo plotek. O czym mówi dziś cały internet? Jest nowy przeciek dotyczący fabuły.

Fallout 76 – rozgrywka tylko sieciowa?

30 maj był dniem pamiętnym. Najpierw na Twittera trafił post insynuujący, że Bethesda być może planuje nowego Fallouta, a w kilka godzin później przypuszczenia okazały się prawdą. Od tej chwili nie ma chyba dnia, by w sieci nie pojawiały się nowe doniesienia na temat gry. Póki co wiadomo, że pierwotnie nowy Fallout 76 miał być jedynie komponentem sieciowym Fallout 4, niemniej rozrósł się do tego stopnia, że postanowiono zrobić z niego oddzielną grę. Nieoficjalnie wiadomo także, że Fallout 76 ma być czymś innym niż tradycyjny RPG. Takich słów użył redaktor strony Kotaku, co pozostaje nieco enigmatyczne w swym znaczeniu. Dziś do internetu przeniknęły nowe informacje dotyczące gry, które nie tylko zaprzeczają doniesieniom Kotaku, ale także zdradzają co nieco fabuły.

Fallout 76 – RPG inne niż dotychczas

Jak donosi serwis AttackOfTheFanboy, nowymi przeciekami o grze podzieliła się osoba, samozwańczy insider, który to jako jeden z pierwszych mówił o możliwości powstawania Fallout 76. W związku z tym wydaje się, iż zasługuje on na dalszy posłuch. Zapewnia, że gra będzie RPGiem i komentuje, że wokół wypowiedzi Kotaku narosło wiele mitów, jakoby Fallout 76 miał być nie tylko czymś innym niż tradycyjny RPG, lecz w ogóle zerwać z RPG. To jednak nie koniec nowych wieści.

Premiery gier na czerwiec 2018. 20 produkcji, których nie można przegapić!

Fallout 76 – fabuła

Ze strony insidera ukazało się także nieco przecieków o stronie fabularnej. W grze występować mają frakcje takie jak wojsko, policja, weterani czy lekarze. Ale największe wrażenie robi sama historia gry, która ponoć ma wyglądać następująco:

Fabuła ma być skoncentrowana wokół korporacji Vault Tec, a jednym z ważniejszych (pięciu) bohaterów będzie w grze chociażby irlandzki ghul, którego znakomite prace zostały skradzione przez rzeczoną korporację, a w gwoli ścisłości przez Stanislausa Brauna. Ghul czuje się winny, gdyż jego badania wykorzystywane przez Vault Tec doprowadziły do nieetycznych eksperymentów. 76 zawarte w tytule gry nawiązuje z kolei do krypty Vault 76, która to będzie miała w grze duże znaczenie. W podobnych kryptach przeprowadzano eksperymenty naukowe, w tym badano sposoby na przetrwanie apokalipsy nuklearnej.


Fallout 76 – prequel serii, czas i miejsce akcji

Wydaje się, że gra ma być prequelem serii, gdyż wpleciono w niego chociażby datę 2097 (20 lat po wojnie nuklearnej, kiedy to otwarto Vault 76), niemniej zastanawia postać ghula, którego historia ma miejsce jeszcze przed ową wojną. Czyżbyśmy mieli dostać retrospektywny gameplay? Czas akcji ma rozgrywać się jednak głównie w 2077 roku i ukazywać społeczeństwo, które wydostało się z krypty. Kształtowanie nowego ładu ma z kolei odbywać się na terenie Zachodniej Wirginii, choć spodziewać można się także powrotu na terytoria znane z gry Fallout 3. Wydaje się więc, że gra przedstawi kilka ram czasowych: te sprzed Krypty 76, te z czasu trwania wojny nuklearnej oraz te 20 lat później. Gra ma proponować także budowanie osad, co będziemy mogli robić w pojedynkę bądź wraz z innymi graczami.

Głównym wrogiem bądź sprzymierzeńcem (ma to zależeć od wyborów) jest były kapitan armii USA, który w posiadaniu ma olbrzymie napromieniowane słonie, które uwolnił z zoo. Źródło mówi, że pisaniem zadań do Fallout 76 zajmie się Chris Avellone – człowiek, który pracował przy scenariuszu Prey, South Park: Kijek Prawdy, Planescape: Torment jak i poszczególnych grach serii Fallout.

Wiele z powyższych wątpliwości z pewnością rozwieje się z dniem konferencji E3 Bethesdy, to jest 11 czerwca, o godzinie 3:30 czasu polskiego.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%