Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Nowy Fallout 76. Nietypowa transmisja na żywo i jej podsumowanie

Nowa odsłona słynnej serii została niedawno ujawniona podczas specjalnego streamingu na żywo. Nie była to wyładowana atrakcjami prezentacja, lecz przyciągnęła do monitorów ogromną liczbę fanów serii. Fallout 76 jest naprawdę oczekiwany.

Fallout 76 został póki co pokazany na jednym teaserze oraz kilku screenach, z których niewiele można wywnioskować (powyższy screen pochodzi z moda do Fallout 4 i nie prezentuje nadchodzącej odsłony). Widać jednak, że gracze czekają na pełny pokaz gry z rumieńcami na twarzy, co można wywnioskować z tego, jaką furorę zrobił pierwszy streaming, podczas którego po prostu nic się nie działo.

Niedawno Bethesda przeprowadziła pokaz na żywo, który trwał 24 godziny. Pokaz, to jednak słowo na wyrost, ponieważ przez cały ten czas gracze obserwowali figurkę Vault Boya na tle obrazu kontrolnego „please stand by”, tak charakterystycznego dla zapowiedzi kolejnych odsłon z serii Fallout. Co jakiś czas przed kamera pojawiał się pracownik studia, np. żeby zgasić światło i położyć figurkę spać. Ktoś przeszedł z balonami – słowem, nuda. Dopiero na końcu streamingu pojawił się Todd Howard i oznajmił, że oglądało go aż 2 miliony osób! No i zobaczyliśmy w końcu teaser, który przypominamy poniżej wraz ze spekulacjami i niepotwierdzonymi jeszcze informacjami na temat Fallout 76.

Fallout 76 – pełna prezentacja na żywo

Wszystkie karty zostaną wyłożone na stół na tegorocznej prezentacji Bethesdy na E3, która odbędzie się w Los Angeles 11 czerwca o godzinie 3:30 CEST. Transmisję na żywo będzie można zobaczyć na platformach Twitch, YouTube, Twitter i Facebook lub na stronie Bethesda.net.

Fallout 76 – sieciowa zabawa oderwana od Fallout 4

Trzy niezależne źródła serwisu Kotaku twierdzą, że początkowo Fallout 76 był po prostu komponentem sieciowym Fallout 4, lecz niespodziewanie tak się rozrósł, że postanowiono zrobić z niego osobną grę.

Fallout 76 zachowuje swój wieloosobowy charakter, lecz nie wiemy jeszcze, na czym konkretnie będą się opierały zmagania. Redaktor Kotaku pisze na Twitterze: Myślę, że to bardzo ważne: każdy, kto spędzi następne dwa tygodnie oczekując, że Fallout: 76 będzie nowym tradycyjnym RPG dla jednego gracza, będzie BARDZO rozczarowany.

Nieoficjalnie, w Fallout 76 nie zabraknie jednak tego, z czego seria jest znana – linii fabularnej. Mamy otrzymać również questy na zasadach, jak w tradycyjnym RPG. Jednak główny nacisk położono tutaj na budowanie bazy oraz przetrwanie w niegościnnym świecie.

Bardzo możliwe, że Fallout 76 postawi na kooperację. Według Kotaku, z pewnością nie będzie to gra typu MMO.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się