Nowy dodatek do Call of Duty: Infinite Warfare z datą premiery. Cztery nowe mapy i kontynuacja sagi Zombie

Wśród nowych lokacji, stworzona na nowo wizja klasycznej planszy Rust znanej z Modern Warfare 2.

Activision i Infinity Ward udostępniły pierwsze szczegóły drugiego pakietu DLC dla Call of Duty: Infinite Warfare – Continuum. Dodatek zawiera cztery nowe, zróżnicowane mapy rozgrywki wieloosobowej przeznaczone dla fanów rywalizacji, oraz kolejny rozdział przerażająco zabawnej, kooperacyjnej sagi Zombie, zatytułowany Shaolin Shuffle, i osadzony w latach 70., w Nowym Jorku, w samym środku ery Disco i Kung-Fu.

Premiera Continuum zaplanowana została na 18 kwietnia, a dodatkowa zawartość w pierwszej kolejności dostępna będzie za pośrednictwem PlayStation Network dla posiadaczy PlayStation 4, później zaś na pozostałych platformach.

Call of Duty: Infinite Warfare
Call of Duty: Infinite Warfare

Shaolin Shuffle to kolejny rozdział sagi Zombie w Call of Duty: Infinite Warfare. Powraca w nim Willard Wyler, tajemniczy i złowieszczy reżyser. W rolę zbrodniczego geniusza kina wciela się jak zwykle Paul Reubens (znany z filmowej serii o Pee-wee Hermanie).  Wyler ponownie wciąga czwórkę dobrze nam już znanych bohaterów w sam środek kolejnego dziwacznego horroru, który tym razem rozgrywa się w niezapomnianych latach 70. Gracze stawią czoła hordzie nieumarłych panoszących się po Nowym Jorku ery disco. Odwiedzą nowojorskie metro i pełne blichtru kluby nocne, by dotrzeć do centralnego dla fabuły punktu swojej misji – dojo sztuk walki prowadzonego przez „Siostrę z Shaolin”, której twarzy oraz głosu użycza legenda czarnego kina – Pam Grier (m.in. tytułowa Jackie Brown w filmie Quentina Tarantino).

Poza znanym doskonale z Call of Duty modelem rozgrywki, Shaolin Shuffle wprowadza do gry cztery unikalne style walki wręcz, każdy z własnym zestawem ciosów i trików zaczerpniętych z klasyki filmów Kung-Fu. Nauczą się ich cztery dostępne dla graczy postaci. W tych rolach – ponownie – Seth Green (Robot Chicken, Austin Powers) tym razem jako „Punkrockowiec”, Ike Barinholtz (Neighbors, Suicide Squad) jako „Szuja”, Jay Pharoah (Saturday Night Live, Ride Along) jako „Poet” i Sasheer Zamata (Saturday Night Live, Inside Amy Schumer) jako “Cizia z Dyskoteki”. Wszyscy rzuceni zostaną po raz kolejny w nowe realia, by przeżyć nową przygodę. A raczej w ogóle po prostu: przeżyć.

Poza scenariuszem Zombie, Shaolin Shuffle, DLC Continuum zawiera również następujące mapy rywalizacji wieloosobowej:

  • Turista – ekskluzywny ośrodek spa, położony malowniczo w samym środku gigantycznego szkieletu przedpotopowego stwora. Poza gniazdami snajperskimi rozrzuconymi na przestrzeni położonego centralnie majestatycznego wodospadu, Turista zawiera również ciasne wnętrza, które spodobają się miłośnikom walki w zwarciu. Trójliniowy układ mapy pozwoli na grę w wielu różnych stylach.
  • Scrap – mapa umiejscowiona na porzuconym księżycowym złomowisku to kombinacja taktycznych ścieżek i długich dystansów strzeleckich, która usatysfakcjonuje tak zwolenników walki na dystans jak i bliskich spotkań z przeciwnikiem.
  • Archive – mapa, gdzie nagłe i niespodziewane potyczki narzucają szybkie tempo akcji w post-futurystycznej galerii sztuki. Raz staje się z wrogiem oko w oko, a za chwilę mierzy się do niego z wielkiej odległości na otwartej przestrzeni dziedzińca. Szeroka, trójliniowa plansza.
  • Excess – gracze Modern Warfare 2 bezbłędnie rozpoznają rozkład jednej ze swoich ulubionej map – Rust – w tej odsłonie umieszczonej na dachu wieżowca w tętniącej życiem metropolii, z akcją skoncentrowaną wokół niedużego apartamentu, zachowującą intensywność oryginału.
Call of Duty: Infinite Warfare
Call of Duty: Infinite Warfare

Zestaw DLC Call of Duty: Infinite Warfare Sabotaż dostępny jest w najlepszej cenie poprzez przepustkę sezonową Call of Duty: Infinite Warfare, która może zostać zakupiona samodzielnie, albo jako część edycji Legacy Pro lub Digital Deluxe. Przepustka sezonowa gwarantuje dostęp w obniżonej cenie do wszystkich czterech zestawów map Call of Duty: Infinite Warfare, jakie zostaną wypuszczone na rynek w 2017. Jej posiadacze otrzymają także 10 rzadkich zrzutów zapasów przy zakupie, a także 1000 jednostek Złomu do tworzenia nowych prototypowych broni.

Źródło: materiał producenta, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.