Fani Call of Duty mają dzisiaj powód, by odpalić ostatnią odsłonę serii

Najnowszy dodatek wskoczył na PlayStation 4.

Call of Duty: Infinite Warfare Retribution, czwarty zestaw DLC, jest już dostępny do pobrania na konsolę PlayStation 4 poprzez sieć PlayStation Network (w późniejszym czasie również na PC i Xbox One). Wydany przez Activision, a stworzony przez InfinityWard dodatek Retribution zawiera cztery nowe mapy do gry wieloosobowej, jak również ostatnią przygodę Zombie, zatytułowaną Bestia z Otchłani, która zabierze graczy do opuszczonej bazy wojskowej na odległej, lodowej planecie, gdzie będą musieli stawić czoła hordom nieumarłych.

Retribution to podsumowanie pięcioczęściowego doświadczenia Zombie Infinite Warfare, Bestia z Otchłani. Fabuła trybu kooperacji przedstawia powrót Willarda Wylera, enigmatycznego czarnego charakteru, któremu głos i model postaci zapewnił Paul Reubens (Pee-wee’s Big Holiday, Gotham). Wylard ponownie uwięził czterech głównych bohaterów w swoim całkowicie nowym horrorze. Akcja filmu rozgrywa się w opuszczonej bazie wojskowej na odległej lodowej planecie. W miarę upływu czasu gracze odkrywają coraz to więcej zainfekowanych członków drużyny, a w międzyczasie są zmuszeni walczyć ze stadami nieumarłych, aby odkryć prawdę i opuścić plany filmów Wylera raz na zawsze.

Bestia z Otchłani zawiera także nowe bronie, pułapki i wiele innych elementów. W obsadzie wracają Seth Green (Robot Chicken, Austin Powers) jako „Poindexter”, IkeBarinholtz (Sąsiedzi, Legion Samobójców) jako „AJ”, JayPharoah (White Famous, SaturdayNight Live) jako „Andre” i SasheerZamata (SaturdayNight Live, Inside AmySchumer) jako „Sally”, wspólnie wieńcząc opowieść.

Call of Duty: Infinite Warfare Retribution

Retribution zawiera również cztery nowe mapy do gry wieloosobowej:

  • Carnage – Postapokaliptyczny tor wyścigowy na wybrzeżu Kalifornii. Carnage oferuje dogodne punkty do strzału na daleki dystans i zagrożenia środowiskowe – w tym pułapki ogniowe, które gracze mogą odpalić, by usmażyć wrogów.
  • Heartland – W Heartland drużyny zawalczą łeb w łeb w symulacji małego amerykańskiego miasteczka, która jest nowym spojrzeniem na klasyczną mapę Warhawk znaną z Call of Duty: Ghosts. Gracze mogą wskoczyć na przekąskę do lokalnej lodziarni, a następnie zdjąć przeciwników z ulicy za pomocą Generatora Czarnej Dziury.
  • Altitude – Osadzona w luksusowym, podniebnym centrum handlowym ulokowanym na obrzeżach wszechświata,Altitude rzuca graczy w chaotyczny środek, gdzie sprawne flankowanie jest kluczem do sukcesu. Dodatkowo mapę otaczają efektowne, unoszące się w powietrzu wodospady.
  • Depot 22 – to speluna na skraju cywilizacji i jednocześnie trójliniowa mapa idealna do starć na średni dystans. Gracze mogą walczyć w zwarciu w kantynie lub dorwać wrogów na wagonach pędzącego pociągu.

 Zestaw map Call of Duty: Infinite Warfare Retribution jest dostępny jako część Karnetu Sezonowego Call of Duty: Infinite Warfare, którą można zakupić samodzielnie lub jako część edycji Legacy Pro oraz Digital Deluxe. Karnet Sezonowy oferuje tańszy dostęp do czterech DLC dla Call of Duty: Infinite Warfare wydawanych w 2017 roku (niższa cena niż w przypadku indywidualnego zakupu każdego z zestawów). W momencie zakupu Karnet Sezonowy gwarantuje również dostęp do trzech nowych broni, jak również 10 rzadkich zrzutów zaopatrzenia oraz 1000 sztuk złomu potrzebnego do stworzenia prototypowej broni.

Źródło: Activision, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.