Nowe Civilization: Beyond Earth już w październiku

0 komentarzy

Cywilizacja w futurystycznej scenerii? Tak przedstawia się kolejna odsłona serii gier strategicznych. Mamy też dwa konkretne filmiki.

Wydawca Beyond Earth potwierdził, że najnowsza odsłona Civilization będzie dostępna 24 października tego roku na PC. Jednak w porównaniu do ostatniej części Civilization, Beyond Earth ma wprowadzić trochę zmian. Zresztą patrząc na okładkę gry, zdaje się, że twórcy chcą ją pozycjonować nieco jako odrębny produkt, a nie dodatek do Civilization V, które ukazało się cztery lata temu.

Beyond Earth jeśli chodzi o klimat bardzie będzie przypominać Alpha Centauri (strategiczną grę turową z 1999 roku stworzoną przez Sida Meiera oraz Briana Reynoldsa, założycieli Firaxis Games). Nie będzie to jednak jej kontynuacja. Twórcy po prostu luźno się nią inspirowali. To bardziej wizja klasycznego Civilization w przyszłości.

Mechanika rozgrywki pozostaje niezmieniona, czyli w zasadzie dostajemy coś właśnie w rodzaju futurystycznego Civilization – cały czas pozostając w rejonie strategii turowej. Oczywiście znajdzie się kilka zmian, nie tylko graficznych. Dla przykładu modyfikacjom uległo drzewko rozwoju technologii – jeden z najważniejszych elementów gry. Więcej na ten temat można znaleźć na filmikach poniżej, które prezentują konkretny gameplay.

Warto jeszcze przy okazji wspomnieć, gdzie będzie rozgrywać się akcja. Gracz zostanie przeniesiony do roku 2265. Jego głównym zadaniem jest skolonizowanie obcej planety. Twórcy dali mu na to od 3 do 4 tysięcy lat. Swoją drogą, ciekawe jaką wizję przyszłości roztoczyło studio na rok na przykład 5265? Jak sądzicie?

Premiera Civilization: Beyond Earth na PC już 24 października.

Gameplay z Civilization: Beyond Earth:Gameplay numer 2 z Civilization: Beyond Earth:

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się