Nowa konsola o mocy podobnej do PS4 i XOne będzie niespodzianką targów E3?

Szef studia Ready at Dawn zwiastuje szybkie ogłoszenie nowej platformy, na której mogłoby się ukazać The Order: 1886.

Nowa konsola do gier ma być ujawniona wkrótce – twierdzi Paul Sams, czyli dyrektor generalny zespołu Ready at Dawn. Wspomniał on o tajemniczej platformie w dwóch wywiadach, udzielonych serwisom Games Industry oraz Game Informer.

Od momentu wydania The Order: 1886 pracujemy nad tym, by nasza zaawansowana technologia oraz silnik mogły dostarczać w przyszłości gry na PC, PlayStation 4, Xboksa One oraz inną niezapowiedzianą jeszcze konsolę, o której wkrótce usłyszymy – wyjaśnia Paul Sams redaktorom z Games Industry.

W wywiadzie dla drugiego ze wspomnianych serwisów powiedział z kolei: Pracowaliśmy bardzo ciężko by mieć pewność, że nasz silnik i technologia są multiplatformowe. To, co zrobiliśmy przy The Order: 1886 na PS4, możemy teraz zrobić na PC, Xboksie One oraz dodatkowej, niezapowiedzianej jeszcze platformie.

Powyższe słowa sugerują, że nadchodząca konsola będzie przynajmniej tak mocna, jak obecne na rynku sprzęty nowej generacji od Sony i Microsoftu. Napomknienie o niechybnym ujawnieniu tajemniczej platformy wykluczają raczej Nintendo NX, ponieważ big N zaznaczało, że więcej informacji o sprzęcie poda dopiero w przyszłym roku.

Możliwe zatem, że już wkrótce jakiś nowy gracz znajdzie się na rynku, a oficjalną zapowiedź konsoli usłyszymy na targach E3 w przyszłym tygodniu. Jeśli bowiem rzeczywiście ma dojść do ujawnienia nowej konsoli, będzie to najlepszy moment na taką niespodziankę. Jak sądzicie, kto może z nią wyskoczyć?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: