Nintendo Switch Pro oraz Switch Lite z premierą w 2019 roku, nieoficjalnie

Możliwe, że Nintendo już pracuje nad odświeżeniem swojej konsoli. Według jednego z branżowych analityków, premiera Nintendo Switch Pro oraz Switch Lite nastąpi jeszcze w tym roku.

Big N przyzwyczaiło nas do coraz to nowszych wydań swojego handhelda 3DS, który doczekał się kilku odmian. Niewykluczone, że taki sam los spotka Switcha i już niedługo Japończycy przedstawią Nintendo Switch Pro oraz Switch Lite.

Nintendo Switch Pro i Lite w 2019 roku?

Analityk dr. Serena Toto z Kantan Games jest zdania, że Nintendo pracuje już nie tylko nad modelem Switch Pro, lecz również odchudzonym Switch Lite, a nowe wersje konsol zagoszczą na rynku w tym roku.

Przecieki o Nintendo Switch Pro pojawiły się już w zeszłym roku za sprawą Wall Street Journal, który przewidywał, że nowy model konsoli zaoferuje dłużej trzymającą baterię oraz ekran lepszej jakości.

Czy zmienią się również inne podzespoły, które dadzą Switchowi więcej mocy? Musimy pamiętać, że Nintendo 3DS New został wyposażony we wzmocniony procesor i zobaczyliśmy gry dedykowane jedynie temu systemowi. Sądzimy jednak, że Japończycy w przypadku Switcha nie zdecydują się na taki krok, by nie dzielić społeczności wciąż młodego jeszcze sprzętu.

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.