Nintendo Switch Pro - na zdjeciu zwykły Nintendo Switch wkładany do docka

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Zapomnijcie o Nintendo Switch Pro. W 2024 ma wyjść całkiem nowa konsola

Najpewniej powinniśmy się nastawić na to, że Nintendo Switch Pro nie zadebiutuje prędko na rynku. Te wręcz już mityczna lub nawet legendarna konsola miałaby poczekać aż do 2024 roku ze swoim debiutem – tak przynajmniej twierdzi pewien analityk branży.

Na łamach GamesIndustry.biz wypowiedział się m.in. Piers Harding-Rolls z Ampere Analysis i przedstawił swoje przemyślenia oparte o zebrane dane. Te dotyczą ewentualnego pojawienia się następcy Switcha.

Obecnie oczekuję, że rynek konsolowy rok do roku będzie dość płaski w 2022, ponieważ sprzedaż Switch spada, a my kończymy to, co było niesamowitym okresem dla gier konsolowych. Nie spodziewam się Switch Pro w 2022 roku. W prognozach na późny 2024 rok mamy next-genową konsolę Nintendo, więc nie jestem przekonany, czy model „Pro” w ogóle się pojawi.

– powiedział Piers Harding-Rolls na łamach GamesIndustry.biz

Co ciekawe, Pstryczek w 2022 roku miałby się sprzedać w około 21 mln sztuk. Uzyskanie takiego wyniku sprawiłoby, że ów sprzęt zająłby trzecie miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się konsol wszechczasów.

Mimo to, urządzenia z rodziny Nintendo Switch będą ponownie najlepiej sprzedającymi się konsolami w 2022 roku na poziomie około 21 milionów sprzedanych konsumentom, wspomagane przez premierę Switch OLED.

– kontynuuje Piers Harding-Rolls

Przypominam, że domniemany Nintendo Switch Pro miał trafić według redakcji Bloomberg trafić już do kilku studiów growych w formie dev kitów. Te mają wspierać wyświetlanie obrazu w 4K. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym miejscu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%