Nowa aktualizacja Switcha cenzuruje “reeee” i inne “obraźliwe zwroty”

Nintendo Switch z nową aktualizacją, która cenzuruje
Newsy Switch

Aktualizacja firmware Nintendo Switch o numerze 17.0.0 dodaje nowe zwroty do zbanowanej listy “obraźliwych słów”. Oprócz tego w sumie nic nowego nie ma.

Wczoraj wyszła nowa aktualizacja firmware’u Nintendo Switch o numerze 17.0.0. Ta, klasycznie już zresztą dla większości poprawek japońskiego producenta, dotyczy “ogólnych poprawek stabilności i wydajności”. Jest więc klasycznie, a sama firma nie chwali się otwarcie, czy w łatce znajdziemy coś więcej.

Na szczęście są dataminerzy, którzy bardzo chętnie przeczesują pliki, aby odkryć coś ciekawego. Okazuje się więc, że łatka 17.0.0 do Switcha wcale nie dotyczy wyłącznie tak delikatnych usprawnień, których większość graczy nawet nie poczuje. To także kolejne zwroty wrzucone do zbanowania na listę “obraźliwych słów”. Jakie? No “reeee” na przykład. Nie, nie żartuję – Nintendo dopiero teraz łapie nowomowę internetową circa 2015.

W wersji 17.0.0 wprowadzono pewne zmiany na listach brzydkich słów. “Thot” i “reeee” zostały zakazane we wszystkich językach. Zablokowano różne cenzuralne slangi określające jądra w języku japońskim. Dodano również inne obraźliwe określenia dla wszystkich języków.

informuje dataminer z Twittera

Gracze śmieją się ze zmian, bo Nintendo faktycznie idzie z duchem czasu, ale spóźnione o kilka lat. Mimo wszystko zawsze dobrze wiedzieć, że Switch nadal jest poprawiany, nawet jeżeli główne zmiany dotyczą czegoś dość mocno abstrakcyjnego.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie