Nintendo interesuje się NFT, ale nie wie, jak mogłyby one sprawiać frajdę

Super Smash Bros - grafika
Switch

Nintendo wyraziło swoje zainteresowanie NFT. Nic nie wskazuje jednak na to, aby firma wkrótce weszła na rynek niewymienialnych tokenów.

Przedstawiciel Big N potwierdził, że firma śledzi temat NFT, choć na razie nie ma pomysłu na dobre wykorzystanie niewymienialnych tokenów w swoich projektach. Nintendo nie wie, jak NFT mogłoby komuś sprawić radość.

Interesujemy się tym obszarem, widzimy w nim potencjał, ale zastanawiamy się, jaką zabawę moglibyśmy w nim zapewnić i trudno to w tej chwili zdefiniować.

– powiedział przedstawiciel Nintendo w trakcie spotkania z inwestorami
Źródło: David Gibson

NFT jest w polu zainteresowania wielu japońskich gigantów gamingu. O wejściu na ten rynek myśli Square Enix, a swoje pierwsze NFT wypuściło już nawet Konami.

Jeśli chodzi o europejskich przedstawicieli branży, w niewymienialne tokeny zainwestowało Ubisoft. Propozycja Ubi nie cieszy się jednak ani większą popularnością, ani dobrą reputacją – Ubisoft Quartz jest krytykowane nawet przez niektórych pracowników firmy.

NFT mają grono zwolenników, choć w sieci można zauważyć liczne głosy krytyki. Również deweloperzy nie mają zbyt pozytywnego podejścia do niewymienialnych tokenów i opublikowany niedawno raport wskazuje, że twórcy gier w większości przypadków nie chcą wprowadzać NFT do swoich gier.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie