Większość deweloperów nie chce NFT w grach, choć dla niektórych to „przyszłość gamingu”

Ubisoft Quartz NFT - grafika
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Wielu twórców gier wideo wypowiedziało się na temat NFT przy okazji trwającego Game Developers Conference. Większość z nich podchodzi do technologii z ogromnym dystansem.

W przeprowadzonej w trakcie GDC ankiecie (wyniki dzięki VGC) ustalono, że 70% deweloperów nie jest zainteresowanych niewymienialnymi tokenami, 21% wyraża jakiekolwiek zainteresowanie, 7% jest bardzo zainteresowanych a 1% już korzysta z technologii. Jak widać, to wciąż nisza i nie zanosi się, aby miało się to wkrótce zmienić.

Zdecydowana większość ankietowanych twórców gier wyraziła sprzeciw zastosowaniu NFT i kryptowalut w grach wideo. Deweloperzy mają sporo obaw wobec technologii. Często wspominają o negatywnych skutkach dla środowiska i podatności na oszustwa.

Znalazło się także paru deweloperów, którzy stwierdzili (podobnie jak szef Square Enix), że NFT to przyszłość gier wideo. Dodatkowo niektórzy spekulują, że niewymienialne tokeny będą stanowiły ogromny przełom w tym, jak rozumiemy cyfrowe dobra.

Kilku gigantów branży już postawiło pierwsze kroki na rynku niewymienialnych tokenów. Swoje NFT wypuściły już chociażby Konami i Ubisoft. Dużo rozważniej do sprawy podchodzi firma SEGA, która choć nie ukrywa swojego zainteresowania technologią, czeka na dalszy rozwój sytuacji na rynku i prowadzi badania.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie