Nowe Nintendo Switch będzie lepsze, ale i tak przestarzałe

Nintendo Switch 2 oficjalnie zapowiedziane | Newsy - PlanetaGracza
Newsy Switch

W sieci pojawiły się plotki dotyczące pamięci stosowanej przez nowe i niezapowiedziane jeszcze Nintendo Switch 2. Okazuje się, że konsola japońskiego giganta będzie korzystać z technologii Samsunga. O ile faktycznie nastąpi duży wzrost szybkości, to nadal mowa o dość przestarzałym rozwiązaniu. Przynajmniej w porównaniu do nowoczesnych konsol Sony i Microsoftu. W tym wypadku powinno to jednak wystarczyć, prawda?

Nintendo Switch – nowa konsola z pamięcią Samsunga

Jak donosi Doctre81, najnowsza konsola od Nintendo ma zapewnić nam nowszą, szybszą pamięć o prędkości odczytu do 1,4 gigabajta na sekundę. Mowa o V-NAND od koreańskiego Samsunga. Skąd takie wieści? Pomógł w tym serwis LinkedIn, a konkretniej profil jednego z byłych już pracowników firmy. Starszy dyrektor działu rozwiązań urządzeń elektronicznych firmy Samsung pracował w firmie do 2019 roku, a w swoich doświadczeniach i kwalifikacjach zanotował szereg informacji dotyczących opracowywania nowych rozwiązań. Niektóre dotyczyły sprzętu jasno sugerującego nową konsolę Nintendo. Mowa tu m.in. o specyficznych kontrolerach.

Taki rodzaj pamięci nie jest technologią robiącą dziś na kimkolwiek wrażenie — no chyba, że porównamy ją z osiągami oferowanymi przez podstawowe Nintendo Switch. Wówczas okazuje się, że japońska konsola hybrydowa w nowym wcieleniu zyska znaczący zastrzyk mocy i będzie mogła pozwolić na więcej. Nie ma sensu oczekiwać rewolucji na miarę “mobilnego PS5” ani tych podobnych. Będzie to jednak coś nowego, czego w mobilnym graniu w Mario jeszcze nie było.

Zobacz: Co nowego w PS Plus?

A kiedy wreszcie dowiemy się czegoś nowego na temat samego sprzętu, tym razem z oficjalnych zapowiedzi? To pozostaje zagadką. Nintendo w dalszym ciągu nie postanowiło niczego zapowiedzieć, podczas gdy nam pozostają jedynie plotki, wróżenie z fusów i domysły. Liczmy jednak na to, że nowa konsola powtórzy sukces pierwowzoru. Oznaczałoby to, że otrzymaliśmy naprawdę udany sprzęt.

Źródło: wccftech

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie