Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Ninja Gaiden powróci? Wydawca rejestruje znak towarowy gry

Koei Tecmo może przywrócić markę Ninja Gaiden do życia. Wydawca zarejestrował znak towarowy nowej odsłony kultowego cyklu.

Seria Ninja Gaiden jest nieobecna na rynku od 2014 roku. Wtedy właśnie pojawiło się Yaiba: Ninja Gaiden Z, które było całkiem udane, ale najwyraźniej nie sprzedało się na tyle dobrze, aby utrzymać markę przy życiu. Od tamtej pory słyszeliśmy jedynie wzmianki o kolejnej odsłonie serii i wiele wskazuje na to, że w końcu się jej doczekamy.

Wydawca gry – Koei Tecmo – zarejestrował znak towarowy nowej odsłony cyklu. W dokumencie nie znajdują się żadne dodatkowe informacje o grze, ale jest to doskonałe świadectwo tego, że projekt powstaje.

Fani spekulują, że nowe NG ma być tytułem ekskluzywnym Microsoftu na Xbox Series i PC. To jednak tylko plotki i nie możemy tego potwierdzić. Niemniej byłoby to logiczne, bowiem Microsoft miał złożyć Koei Tecmo ofertę przejęcia wydawcy. Phil Spencer zaprzeczył jednak doniesieniom, choć sama seria NG ma bogatą historię współpracy z Microsoftem. Jeśli gigant z Redmond nie zdecyduje się na wykupienie wydawcy, to być może zdobędzie prawa do dystrybucji gry w ramach Xbox Game Pass.

Dodatkowo warto wspomnieć o innych, dość istotnych plotkach. W marcu przyszłego roku ma rzekomo zadebiutować Ninja Gaiden Sigma Trilogy Remastered, które wyciekło do sieci już kilka razy. Fani cyklu wciąż jednak czekają na oficjalne potwierdzenie informacji od Koei Tecmo.

Choć zarejestrowanie znaku nie musi świadczyć o powstaniu pełnoprawnej kontynuacji serii, a jedynie spin-offu, to nadal może budzić nadzieje. To mimo wszystko już kultowa seria, która zasłużyła na kolejną odsłonę.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%