Twórcy Ninja Gaiden dają nadzieję na nową odsłonę marki

Ninja Gaiden może powrócić, ale raczej nie dzięki Team Ninja
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Studio Team Ninja nie wyklucza stworzenia nowej odsłony Ninja Gaiden lub oddania marki w ręce innego studia. Szef zespołu ma jednak pewne wymagania.

Team Ninja na razie nie ma konkretnych planów na przywrócenie marki (choć niedawno dostaliśmy kolekcję remasterów), ale Fumihiko Yasuda został zapytany o ewentualny sequel od wewnętrznego zespołu Koei Tecmo lub powierzenie kontynuacji innemu studiu. Deweloper nie ma nic przeciwko, choć musiałby mieć pewność, że projekt zadowoliłby fanów serii.

Nic nie ogłaszamy, ale oba te pomysły brzmią jak świetne plany i są w pewnym sensie możliwościami. To są oba bardzo, bardzo rozsądne pomysły na potencjalnie sequel w każdej serii, nie tylko Ninja Gaiden. Ale chcę powiedzieć, że gdybyśmy teoretycznie mieli pracować z inną firmą nad nowym Ninja Gaiden, musielibyśmy się upewnić, że będzie to tytuł, który naprawdę spodoba się fanom i przekroczy ich oczekiwania.

– powiedział szef Team Ninja, Fumihiko Yasuda, w rozmowie z VideoGamesChronicle

Yasuda zwrócił jednak uwagę, że oddanie marki w ręce innej firmy lub znajomej grupy deweloperów nie jest tak prostą sprawą.

To nie jest tylko kwestia powiedzenia „hej, po prostu to zróbmy”: wszystkie elementy musiałyby pasować, a to musiałby być odpowiedni zespół… albo młodszy zespół wewnętrzny lub inna firma, która naprawdę musiałaby pasować do rodowodu Ninja Gaiden.

– dodał

Team Ninja rozwija obecnie dwa duże projekty: Wo Long: Fallen Dynasty oraz Rise of the Ronin. Studio nie zapowiedziało planów na ewentualne przygotowanie kontynuacji Nioh lub innej starszej serii.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie