Powrót Ninja Gaiden i Nioh pozostaje w sferze marzeń. Przynajmniej na razie

0 komentarzy

Póki co chyba możemy zapomnieć o powrocie serii Ninja Gaiden. Twórcy bardzo jednoznacznie i stanowczo odpowiedzieli na pytania fanów.

Start nowej generacji konsol to nie tylko czas na wprowadzenie nowych, odkrywczych marek, ale też świetna pora na powrót klasycznych serii. Jakiś czas temu zrobiło się głośno o domniemanym powrocie cyklu Ninja Gaiden, kiedy to wydawca serii zarejestrował znak towarowy gry. Niestety, będziemy zmuszeni obejść się smakiem.

Fumihiko Yasuda udzielił wywiadu, w którym został zapytany właśnie o cykl z Ninja w roli głównej, a także o ewentualny powrót Nioh. W obu przypadkach odpowiedź może być bardzo rozczarowująca.

Obecnie nie mamy planów (na kontynuację Ninja Gaiden – przyp. red. ), ale zawsze chciałem stworzyć nową odsłoną serii, więc mam nadzieję, że się uda!

Wraz z Nioh 2 i Nioh 2 Complete Edition, historia, którą budowaliśmy dotarła do końca. Osiągnęła ona dobry punkt fabuły, gdzie wszystkie wątki zostały zakończone, więc nie planujemy na razie kontynuacji.

– komentuje Fumihiko Yasuda dla VideoGamesChronicle

Wygląda więc na to, że Team Ninja zajmą się zupełnie nowymi projektami. Szkoda, że nie zdecydowano się na powrót klasycznej serii, ale jeśli jej miejsce zajmie coś zupełnie nowego i innowacyjnego, to chyba jest to gra warta świeczki.

Więcej informacji o nadchodzących projektach Team Ninja powinniśmy poznać jeszcze w tym roku. Studio pracuje nad paroma rzeczami i niedługo mają one zostać przybliżone graczom.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się