NieR: Automata – tak wygląda otwarty świat gry

NieR: Automata – tak wygląda otwarty świat gry
Filmiki z gier Newsy PS4

Twórcy zdradzają kolejne szczegóły dotyczące produkcji.

Na oficjalnym kanale PlayStation pojawił się nowy materiał wideo, który prezentuje otwarty świat w grze, elementy RPG oraz system reinkarnacji. Gra ma specyficzny klimat i widać, że jest tworzona głównie przez japoński zespół. Na wideo widzimy też obozowisko będące hubem.

Jedną z ciekawostek jest możliwość karmienia zwierząt. Zostało to pokazane na materiale wideo. Jeśli dacie zwierzakowi trochę jedzenia, ten pozwoli na to, aby go dosiąść i szybciej przemieszczać się na jego grzbiecie po rozległym świecie.

NieR: Automata już w złocie. Czas przejścia gry naprawdę przyzwoity

Yosuke Saito z firmy Square Enix poinformował poprzez serwis Twitter, że gra NieR: Automata już jakiś czas temu osiągnęła złoty status, lecz dopiero teraz zdecydował się ogłosić dobrą nowinę publicznie, ponieważ dostrzegł, że stało się to standardem wśród deweloperów.

Oznacza to tyle, że wszelkie prace nad NieR: Automata zostały zakończone i możemy być pewni, że data premiery tytułu nie będzie przesunięta. Dotyczy to jedynie wersji gry na PlayStation 4, która pojawi się w Japonii 23 lutego, a do Europy dotrze Europie na 10 marca. W przypadku edycji na PC wiemy jedynie, że taka będzie i powinna wylądować na rynku jeszcze w tym roku.

NieR: Automata zapewni nam niezłą dawkę akcji w stylu kultowej Bayonetty. W końcu za nową grę odpowiada ten sam zespół deweloperów, czyli PlatinumGames. Jak ujawniono w sesji pytań i odpowiedzi zorganizowanej przez wydawcę Square Enix, czas przejścia gry zajmie nam około 35 godzin, a jeśli będziemy chcieli wycisnąć z gry 100 procent, zajmie to nawet 55-60 godzin! Wygląda zatem na to, że NieR: Automata to zabawa na przynajmniej kilka obfitych wieczorów.

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie