Nie będzie polskich komend głosowych dla Kinecta w nowym Xboksie

Przynajmniej jeśli chodzi o dzień premiery Xboksa One w Polsce, który przypada na najbliższy piątek.

Microsoft w momencie, kiedy Xbox One debiutował na E3 , chwalił się wykorzystaniem nowego Kinecta, który miał służyć do sterowania konsolą. Przede wszystkim mowa tutaj o komendach głosowych. Xbox One miał się włączać po wydaniu odpowiedniego polecenia, za pomocą głosu mieliśmy też przeglądać menu, włączać filmy itd. O ile funkcja ta działa w języku angielskim oraz kilku innych, tak niestety w polskim nie będzie. Póki co nie będzie, bo sytuacja ta może się zmienić, ale tutaj pewnie jest to uzależnione od popularności tej konsoli w naszym kraju zaraz po premierze.

Dla tych, którzy zdecydują się na zakup Xboksa One z Kinectem, będzie możliwość korzystania z komend głosowych, ale w języku angielskim. Wtedy też całe menu trzeba będzie zmienić z polskiego na angielski.


Z kolei w rozmowie z polskim Eurogamerem, przedstawiciel Microsoftu potwierdził, że w momencie startu Xboksa One w Polsce zabraknie też kilku funkcji. Xbox Music czy też Xbox Video. Te jednak mają zostać dodane w późniejszym czasie.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

1 Shares
Share1
+1
Tweet