Need for Speed - samochody

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

EA pozbywa się starszych odsłon Need for Speed. 5 gier znika ze sklepów

EA nieoczekiwanie ogłosiło, że pięć odsłon Need for Speed znika ze sklepów. Dodatkowo wyłączone zostaną serwery do gry online.

Ku niezadowoleniu fanów NFS, Electronic Arts ogłosiło, że niektóre odsłony serii w pewnym stopniu odejdą w niepamięć. 31 maja wycofano pięć tytułów z cyfrowych sklepów. Gry zniknęły już z Origin, ale niektóre z nich nadal znajdziemy na Steam. Następnie, 31 sierpnia, EA wyłączy serwery do rozgrywki online. Po tym czasie posiadacze gier nadal będą mogli grać w nie w trybie offline.

Decyzje o wycofaniu gier z produkcji nigdy nie są łatwe, ale teraz zmieniamy biegi, aby skupić się na przyszłości Need for Speed. Zespoły programistów i pracownicy operacyjni włożyli mnóstwo czasu i pasji w rozwój, tworzenie, wydawanie i utrzymanie gier przez te wszystkie lata, a my uwielbiamy patrzeć, jak gracie. Jednak liczba graczy osiągnęła punkt, w którym kontynuowanie tej pracy nie jest już wykonalne.

– czytamy we wpisie Electronic Arts na forum Reddit

Następujące odsłony serii znikają ze sklepów:

  • Carbon
  • Undercover
  • Shift
  • Shift 2: Unleashed
  • The Run

Mówiąc o „przyszłości”, EA zapewne ma na myśli współprodukcję nowych części serii z Codemasters. Studio niedawno zostało przejęte przez Elektroników i możemy się spodziewać, że pomoże w produkcji nadchodzących NFS-ów.

Jeśli chcecie ograć online któryś z wymienionych tytułów, macie jeszcze trochę czasu. Szkoda, że EA nie pozostawi ich w sklepach, ale najwyraźniej uznano, że nie ma to większego sensu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się