Naughty Dog dementuje plotki o nowej grze. Deweloper zmylił graczy

0 komentarzy

Studio Naughty Dog postanowiło wyjaśnić zamieszanie wokół domniemanego ujawnienia nowej gry. Artysta wprowadził graczy w błąd.

Jakiś czas temu pisaliśmy o rzekomym „ujawnieniu” settingu nowej gry twórców Uncharted i The Last of Us. Jeden z pracowników studia opublikował interesujące obrazki nawiązujące do fantasy, które mogłyby wskazywać na umiejscowienie akcji nowej gry ND.

Już wtedy sam fakt udostępnienia rzeczonych grafik wydawał się dość podejrzany i spodziewaliśmy się, że nie mają one zbyt wiele wspólnego z nowym projektem słynnego zespołu.

Obrazki wywołały jednak ogromną burzę w sieci i zrobiło się o nich naprawdę głośno. Hyoung Nam – autor opublikowanych szkiców – skontaktował się z redakcją IGN i wyjaśnił nieporozumienie.

Okazuje się, ze obrazki były fan-artem związanym z Assassin’s Creed Valhalla. Artysta w momencie publikacji swoich prac grał akurat w nowe dzieło Ubisoftu i postanowił stworzyć coś nawiązującego do wikińskiej przygody. Opatrzenie postu niejednoznacznym podpisem wywołało spore zamieszanie i dobrze, że udało się stosunkowo szybko rozwiać wszelkie wątpliwości.

Niemniej sprawa została już wyjaśniona i Nam zaktualizował opis swoich grafik. Nowe dzieło Naughty Dog wciąż pozostaje jedną wielką tajemnicą, a na informacje o nim zapewne jeszcze trochę sobie poczekamy.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się