Napoleon na epickim zwiastunie. Ridley Scott i Joaquin Phoenix idą po Oskary

napoleon zwiastun
Filmy i seriale Newsy

Kino historyczne to jeden z koników Ridlleya Scotta, a Joaquin Phoenix jest w formie. Dlatego Apple może spokojnie czekać na premierę Napoleona.

Nie wiem, co zaplanowaliście sobie na 22 listopada 2023 roku, ale radzę, by wszystko odwołać. Dokładnie w ten dzień odbędzie się światowa premiera nowego filmu Ridleya Scotta. Dla brytyjskiego reżysera jest to próba najwyższej wagi, bo mierzy się z historią człowieka wielkiego, o którym pamięta cały świat. Po jego stronie jest ogromne doświadczenie w dziełach bazujących na prawdziwych wydarzeniach (Królestwo Niebieskie, Black Hawk Dawn), więc Napoleon może być kolejną perłą mającą zabłyszczeć na przyszłorocznej gali rozdania Oskarów.

Odpowiednią rangę filmu ma zapewnić nie tylko ten “pan od Obcego”, gdyż w główną postać wcielił się Joaquin Phoenix. Jest to aktor, który przez długi czas rozkwitał w cieniu, obok innych gwiazd. Mogliśmy go zobaczyć w Gladiatorze z Russelem Crowem, Znakach z Melem Gibsonem, 8 milimetrach z Nicolasem Cagem, Osadzie z Adrienem Brodym. Z reguły brał role wymagające, nietuzinkowe, o czym świadczy np. jego popisowy wykon czarnego charakteru w Jokerze. Charyzmatyczny aktor tym razem otrzymał szansę odegrania najważniejszej postaci w całej karierze, samego Napoleona. Dzięki trailerowi możemy założyć, że trudno było o lepszy casting.

Napoleon – pierwszy zwiastun wielkiego widowiska

Nadchodzący film biograficzny ma opowiedzieć o losach tejże postaci. Skupi się na jego drodze ku władzy absolutnej. Podczas seansu ujrzymy kampanie wojenne prowadzone we Włoszech i Egipcie, gdzie jako generał zdobywał uznanie za śmiałe podejście do taktyki. Część filmu zostanie poświęcona przedstawieniu jego zamachowi stanu i koronacji na cesarza. Nie zabraknie też wątku miłosnego z Józefiną, która była dla niego jedną z motywacji do osiągania rzeczy niemożliwych.

Ponieważ produkcję Napoleona finansuje Apple, niedługo po debiucie w kinach film trafi również do usługi Apple TV+. Na tej samej platformie w późniejszym terminie pojawią się inne projekty, z którymi związany jest Ridley Scoot, m.in. nowy serial o Obcym i Blade Runner 2099.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie