“Obcy” dostanie drugi serial. Za reżyserię odpowiadać ma Ridley Scott

Serial Obcy powstaje. Ridley Scott za kamerą | Newsy - PlanetaGracza
Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Seriale

Ksenomorf powraca i to nie tylko w formie nowego filmu kinowego. “Obcy”, zgodnie z nowymi przeciekami, doczekać się ma serialu! I to drugiego.

Ze świecą szukać drugiej tak uwielbianej serii horrorów science-fiction, które dosłownie wyznaczyły nowe ramy w kinematografii. Nic dziwnego, że marka ma powrócić z “grubej” rury, szczególnie po ostatnich porażkach.

Serial “Obcy” powstaje?

“Obcy: Romulus” to jednak niejedyna dzieło na podstawie popularnego IP, które obecnie znajduje się w fazie produkcyjnej. Tak przynajmniej twierdzi serwis InsiderFandom, który powołując się na swoje zaufane źródła, donosi o pracach nad serialem “Obcy”. I to nie tym pierwszym, który już został potwierdzony jakiś czas temu, a nad drugim, nowym.

Drugi serial jest obecnie na wczesnym etapie rozwoju. Pierwotnie zawsze planowano, że nadchodzący serial będzie dwuczęściowy. Pierwsza część, wyreżyserowana przez Noah Hawleya, miała zostać wydana pod koniec 2024 roku. Projekt napotkał jednak wiele opóźnień.

– informują informatorzy

Brzmi to więc tak, jakby drugi serial był w istocie “drugą częścią”, ale nie wiemy, w jaki sposób miałby być związany i czy chodzi po prostu o drugi sezon, czy coś jeszcze innego. Niemniej ciekawie brzmią plotki, jakoby za reżyserię nawet wszystkich odcinków miał odpowiadać Ridley Scott, czyli de facto twórca tego uniwersum. W ten sposób twórcy chcieliby się upewnić, że produkcja pozostanie wierna oryginalnym filmom.

Opóźnienie pierwszej części nieuchronnie spowodowało przesunięcie harmonogramu prac nad częścią drugą. Początkowo twórcy zamierzali rozpocząć prace nad częścią drugą natychmiast po wydaniu części pierwszej w 2024 roku. Jednak wraz z nową datą premiery pierwszej części przesuniętą na 2025 rok, produkcja drugiej części również ulegnie opóźnieniu.

– informuje portal

Na razie nie wiemy więc, jak długo musimy czekać na ewentualne informacje w sprawie produkcji. Mimo wszystko warto pamiętać, że tego typu seriale do Polski powinny trafić od premiery do usługi Disney+.

Źródło: InsiderFandom

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie