Świetne wieści w sprawie Gladiatora 2. Coraz bliżej premiery filmu

Gladiator 2 - koniec zdjęć do filmu | Newsy - PlanetaGracza
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Ridley Scott wraz z ekipą zakończyli już zdjęcia do filmu Gladiator 2. Film ma trafić na ekrany kin rzekomo jeszcze w tym roku i jest na dobrej drodze, aby to się udało.

Gladiator 2 był na stole jeszcze w 2001 roku, chwilę po premierze pierwszej części. Ridley Scott od lat mówił, że chciałby zrobić kontynuację, aż w końcu stwierdził, że gdyby jej nie stworzył, to byłoby „głupie z jego strony”. Żeby więc nie wyjść głupio, prace na planie rozpoczęły się w czerwcu 2023 roku, lecz strajki w Hollywood przesunęły prace. Ekipa po kilku miesiącach mogła wrócić na plan i teraz widać tego efekty.

Gladiator 2 – zdjęcia zakończone

Ceniony reżyser przekazał, że zdjęcia do Gladiatora 2 zostały oficjalnie zakończone. Oznacza to, że teraz rozpoczyna się okres postprodukcji, w którym będzie trzeba wszystko zmontować, zsynchronizować, pokolorować i tak dalej. W rzeczywistości to sporo pracy, ale wedle wcześniejszych zapewnień, film ma trafić na ekrany kin jeszcze w tym roku. Gladiator 2 ma wyznaczoną datę premiery na 22 listopada 2024 roku.

Tym razem film nie będzie już poruszał wątków postaci Generała Maximusa granego w pierwszej części przez Russela Crowe. Fabuła ma skupić się na postaci Luciusa, siostrzeńca Commodusa z pierwszej części. W nowym filmie zagra go Paul Mescal, któremu na ekranie towarzyszyć będzie m.in. Denzel Washington, Connie Nielsen czy Pedro Pascal.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie