Serial Blade Runner 2099 oficjalnie dla Amazon Prime Video. Ridley Scott zaangażowany w produkcję

Blade Runner 2099 oficjalnie powstaje dla Amazon Prime Video
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Premiery/zapowiedzi Seriale Uniwersum

Amazon oficjalnie dał zielone światło na nagranie serialu Blade Runner 2099. W produkcję zaangażowany jest twórca oryginalnego filmu, Ridley Scott.

W lutym pisaliśmy o serialu Blade Runner, który miałby powstać dla Amazon Prime Video. Wtedy nie było jednak wiadomo, czy projekt faktycznie doczeka się realizacji. Teraz, za sprawą portalu Deadline, wiemy, że produkcja otrzymała oficjalnie zielone światło od platformy. Fani uniwersum nie powinni za bardzo się martwić, gdyż w produkcję zaangażowano Ridleya Scotta, który objął funkcję producenta wykonawczego.

Blade Runner 2099 oficjalnie powstaje

Serial Blade Runner 2099, jak sama nazwa wskazuje, ma toczyć się 50 lat po wydarzeniach z filmu w reżyserii Denisa Villeneuve z 2017 roku. Wychodzi więc na to, że fabularnie będzie to jego kontynuacja, choć nie wiemy, czy pojawią się te same postacie. Szczegóły na razie nie są znane, ale wiemy przynajmniej, iż projekt dostał priorytet od Amazona.

Za scenariusz odpowiada Silka Luisa (znana m.in. z serialu Shining Girls), która została również jego współproducentką. Za serial odpowiadać mają Alcon Entertainment, Scott Free Productions oraz Amazon Studios.

Oryginalny Blade Runner, wyreżyserowany przez Ridleya Scotta, jest uważany za jeden z największych i najbardziej wpływowych filmów science-fiction wszech czasów, dlatego jesteśmy podekscytowani, że możemy przedstawić Blade Runner 2099 naszym globalnym klientom Prime Video. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy zaprezentować kontynuację serii Blade Runner i jesteśmy pewni, że dzięki współpracy z Ridleyem, Alcon Entertainment, Scott Free Productions i niezwykle utalentowaną Silką Luisą, Blade Runner 2099 utrzyma intelekt, tematy i ducha swoich filmowych poprzedników.

– mówi Vernon Sanders, szef globalnej telewizji, Amazon Studios (za Deadline)

Na ten moment nie wiemy, kiedy projekt miałby rozpocząć zdjęcia. Nie znamy również jego docelowej daty premiery, o ile taka w ogóle jest. Mamy jednak nadzieję na jak najszybsze poznanie tych informacji. Warto przy okazji wspomnieć, iż uniwersum Blade Runner doczekało się nie tylko dwóch filmów. Adult Swim stworzyło również limitowany serial animowany osadzony w tym świecie – Blade Runner: Black Lotus.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie