Nad serialem Obcy nadal trwają prace. Scenariusze gotowe, wiadomo, kiedy ruszą zdjęcia

Serial Obcy nadal powstaje. Scenariusze odcinków już gotowe
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Seriale

Prezes stacji FX John Landgraf raz jeszcze przypomniał, na jakim etapie prac jest obecnie nadchodzący serial Obcy.

Odkąd w listopadzie ubiegłego roku Ridley Scott osobiście zapowiedział powstanie serialowej wersji swojej kultowej serii, nie mieliśmy zbyt wiele informacji na ten temat. Kilka informacji zdradził w późniejszym czasie John Landgraf, lecz i on informuje o produkcji w dość oszczędnych słowach. Teraz raz jeszcze szef stacji FX przypomniał o serialu – wiadomo zatem, na jakim etapie są prace.

Podczas spotkania Stowarzyszenia Krytyków Telewizyjnych Landgraf ujawnił, że scenariusze do poszczególnych odcinków tytułu są już ukończone. Zdjęcia mają ruszyć w pierwszej połowie 2023 roku. To nadal niemal wszystko, co wiemy o produkcji – nie ma najdrobniejszych choćby przesłanek na temat obsady. Z poprzednich informacji wynika, iż serial współtworzyć będzie Noah Hawley, a akcja rozegra się ok. 70 lat od dzisiejszych czasów. Jako że zobaczymy na ekranach stosunkowo bliską przyszłość, zabraknie tu postaci Ellen Ripley; produkcja będzie prequelem w stosunku do oryginalnej serii filmów.

Serial Obcy najprawdopodobniej zadebiutuje dopiero w 2024 roku. Jak widać, na szczegółowe wieści w kwestii fabuły czy obsady możemy jeszcze długo zaczekać.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie