Najpierw stworzył architekturę PlayStation 4. Teraz zabiera się za nową grę

Nad czym obecnie pracuje Mark Cerny?

Nazwisko Cerny jest z pewnością dobrze znane fanom gier. Swoją karierę jako programista gier zaczął ponad 30 lat temu. Tworzył takie tytuły jak Crash Bandicoot, Spyro the Dragon, Jak and Daxter, Ratchet & Clank oraz najnowszą produkcję Knack już na PlayStation 4. Niestety o tym ostatnim tytule z pewnością Cerny chciałby zapomnieć i wymazać ze swojej twórczości. Dzisiaj dowiadujemy się z kolei, dzięki dziennikarzom serwisu Eurogamer, że Cerny pracuje nad nową grą.

To coś na wzór gry indie, lecz jak twierdzi Cerny, do tego rodzaju gier zbliża go prawdopodobnie jedynie liczba osób zaangażowanych w projekt. Producent zdradza, że będzie ich bardzo mało, na tyle, że sam może znać wszystkie zaangażowane w proces produkcji osoby, a nie tak jak to miało miejsce w przypadku gier typu AAA, nad którymi pracują setki ludzi. To oczywiście dość enigmatyczna wypowiedź, ale przynajmniej dowiadujemy się z niej tyle, że prace trwają i całość pewnie nie pochłonie milionów dolarów. Cerny nie będzie też korzystać z popularnych platform crowdfoundingowych, bowiem ma już sfinansowany projekt.


Obecnie Mark Cerny prowadzi własną działalność pod nazwą Cerny Games. Do niedawna był doradcą w Sony, gdzie pełnił kluczową rolę w powstawaniu systemów PlayStation 4 jak i PS Vity.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

2 Shares
Share2
+1
Tweet