9 z 10 najlepszych gier 2023 roku na Metacritic to remastery lub remake’i

Najlepsze gry 2023 roku - 9 z 10 tytułów to remake'i i remastery
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Nowe wydania, konwersje, remastery lub też remake’i rządzą. Tak przynajmniej wynika, gdy spojrzymy na najlepsze gry 2023 roku wg Metacritic.

Jak na razie remastery, remake’i i inne tego typu odświeżenia zdominowały listy największych hitów tego roku, a przynajmniej według ocen. Wystarczy bowiem udać się na listę najwyżej ocenianych produkcji wydanych do tej pory w bieżącym roku, a naszym oczom ukaże się dość ciekawy widok. Z jednej strony wielu graczy krytykuje “modę” na wydawanie po raz kolejny “tego samego” (acz nie do końca!), ale z drugiej chyba trochę niesłusznie. To w końcu jedne z najciekawszych do zagrania pozycji, jakie obecnie są dostępne na rynku.

Najlepsze gry 2023 roku wg Metacritic to same remastery i remake’i

Rok się jeszcze nie skończył, ale wychodzi na to, że jak na razie 2023 należy właśnie do odświeżeń. Dotychczas dostaliśmy mnóstwo udanych remake’ów i remasterów. Czy jednak ktoś spodziewałby się, że na liście 10 najlepiej ocenianych gier tego roku wg Metacritic aż 9 będzie ponownym wydaniem?

Gdy tylko udacie się pod ten adres, możecie się z deczka przerazić. Listę otwiera fantastycznie przyjęte Metroid Prime Remastered na Switcha z oceną 95/100. Zaraz za nią znajdziemy next-genowego Wiedźmina 3, a później Resident Evil 4 Remake. Ten ostatni, co ciekawe, zajmuje aż trzy miejsca na liście – dla wersji na PC, Xbox Series X i S oraz PlayStation 5. Mamy jeszcze Tetris Effect: Connected na PS5, Persona 4 Golden i Dead Space. Jedyną grą w zestawieniu, która jest w pełni nową produkcją, jest absolutny hit Xbox Game Pass, czyli Hi-Fi Rush.

Metacritic publikuje jednak takie listy z podziałami na platformy, dlatego jedna gra może zająć kilka miejsc. Jeżeli wszystkie zaliczymy jako jedną pozycję, jest tylko nieco lepiej. Do “topki” trafi choćby Hogwarts Legacy (co akurat nie dziwi) – kompletnie nowa marka. Jest też jednak DLC do Dead Cells oraz Rez Infinite w wersji PS5.

Reszta roku nie zapowiada się pod tym względem wcale lepiej. W 2023 roku mamy dostać remake Silent Hill 2, Final Fantasy VII: Rebirth i parę innych odświeżeń, ale na horyzoncie majaczy sporo nowych tytułów. Starfield, nowa Zelda czy Diablo IV to jedne z wielu potencjalnych hiciorów, które mogą mocno namieszać na liście Metacritica.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie