Kto tworzy najlepsze gry wideo? Odpowiedź was zaskoczy!

gry wideo
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Gry wideo — kto wydaje najlepsze? W serwisie Metacritic pojawiło się zestawienie najlepszych wydawców w 2023 roku. Wynik was na pewno zaskoczy!

Najlepsze gry wideo — kto je tworzy?

Rok 2023 był dla graczy niezwykle udany. W ciągu poprzednich 12 miesięcy mieliśmy okazję rozpocząć zabawę w naprawdę wielu genialnych produkcjach. Na rynku pojawiła się nowa odsłona serii The Legend of Zelda, pozytywnie zaskoczył nas Alan Wake 2, był też Marvel’s Spider-Man 2 czy genialny i niemal perfekcyjny Baldur’s Gate 3. Tak, naprawdę mieliśmy w co grać.

Wiemy, które produkcje wygrały za poprzedni rok nagrody, w tym m.in. tytuł gry roku. A który wydawca może pochwalić się ogółem najlepszych gier, które wyszły spod jego skrzydeł? Z pomocą przychodzi nam nowy i całkiem zaskakujący ranking od Metacritic. Popularny serwis na podstawie średnich ocen gier wskazał, który wydawca dostarczył nam najlepszych tytułów w ubiegłym roku.

Średnie ze wszystkich wydanych w ubiegłym roku gier dały nam odpowiedź — na pierwszym miejscu znalazł się Capcom. Japoński wydawca zanotował kilka świetnych premiery. Wśród nich znalazł się np. remake Resident Evil 4, który spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Jak prezentuje się topowa dziesiątka? Ci wydawcy wprowadzili na rynek najlepsze gry wideo w 2023 roku:

  1. Capcom
  2. Raw Fury
  3. Chorus Worldwide
  4. Dangen Entertainment
  5. Annapurna Interactive
  6. Nintendo
  7. Askys Games
  8. Bethesda Softworks
  9. Sega
  10. Thunderful

Jak widać, na topowych pozycjach nie zabrakło też gigantów, jak na przykład Bethesda Softworks, Nintendo czy Sega. Faktycznie, poprzedni rok był genialny. Otrzymaliśmy nie tylko wielkie hity z segmentu AAA, ale również i sporo gier “mniejszych”, lecz równie świetnie wykonanych. Oj, było w co grać!

To jednak nie wszystko, o czym warto wiedzieć w kontekście rankingu od Metacritic. Co ciekawe, w pełnym zestawieniu Metacritic znalazło się również miejsce dla polskiego wydawcy. Niestety, ale na dość odległym miejscu. Na pozycji 49. uplasował się PlayWay/Ultimate Games. W portfolio tej firmy znalazła się choćby gra House Flipper 2.

Źródło: https://www.metacritic.com/news/2024-game-publisher-rankings/

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie