Gra wideo zdobyła nagrodę Hugo po raz pierwszy w historii

NMagroda Hugo - niektóre nominowane gry
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Nagroda Hugo powędrowała po raz pierwszy w historii do gry wideo. Ogromne wyróżnienie zdobyła doceniana przez graczy i krytyków produkcja studia Supergiant Games.

Hades zgarnął statuetkę jako pierwsza gra wideo w historii. Wśród nominowanych produkcji znalazły się również: The Last of Us Part II, Animal Crossing: New Horizons, Spiritfarer, Final Fanatsy VII Remake oraz Blaseball. Hades miał więc bardzo, bardzo mocną konkurencję. Supergiant może być dumne ze swojego najnowszego dzieła.

Warto jednak wspomnieć, że nagroda Hugo dla gry wideo to swoisty eksperyment. To kategoria przygotowana specjalnie na potrzeby tegorocznej edycji. Choć jest nadzieja, że zagości na stałe wśród stałych elementów corocznego wręczenia nagród Hugo – komitet WSFS Business Meeting ma badać kwestią wprowadzenia rzeczonej kategorii na stałe. Możliwe więc, że takowa pojawi się również w przyszłym roku.

Nagroda Hugo to rozdawana co roku nagroda dla dzieł fantasy i science-fiction. Warto jednak wspomnieć, że wyróżnienia są wręczane już nie tylko książkom, opowiadaniom i komiksom, ale także filmom, serialom i – póki co tylko w tym roku – grom wideo. Biorąc pod uwagę, jak rozrosła się ostatnimi laty branża gier, uwzględnienie tytułów z tego rynku w nagrodach Hugo nie jest wielkim zaskoczeniem.

Przypomnę przy okazji, że niedawno rozdano “Oscary gier wideo”, czyli The Game Awards. Listę zwycięzców z tegorocznej gali znajdziecie w tym artykule.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie