Na targach E3 każdy zainteresowany będzie mógł zagrać w Fable Legends

Lionhead Studios poinformowało również, że planuje dużą prezentację, na której ujawni szereg szczegółów związanych z tytułem

Fable Legends podobnie jak poprzedniczki zostanie osadzone w realiach fantasy. Fabuła będzie traktowała o wydarzeniach rozgrywających się 400 lat przed historią z pierwszej części gry. Dalej będziemy mieć do czynienia z grą akcji z silnie wyeksponowanymi elementami charakterystycznymi dla RPG-ów. To co będzie wyróżniać najnowsza odsłonę to położenie nacisku na zabawę wieloosobową.

Przenosząc się do magicznego świata Albion, będziemy proszeni o dokonanie wyboru spośród jednego z udostępnionych bohaterów. Rzecz jasna każdy z nich charakteryzować się będzie unikatowymi zdolnościami. Mechanika rozgrywki pozwalać będzie na zabawę 5 osobom jednocześnie. Będziemy mogli wcielić się zarówno w herosów o duszach czystych jak łza (4 graczy), bądź w czarny charakter (1 gracz). Zadaniem antybohatera będzie utrudnianie życia protagonistom, co znajdzie wyraz chociażby w wysyłaniu kreatur i tworzeniu pułapek.


Fable Legends ukaże się jedynie na konsolę Xbox One, premiera została zaplanowana na wrzesień 2014 roku.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 Shares
Share
+1
Tweet