MSI prezentuje nowe karty graficzne z serii GAMING X+

Oto MSI GeForce GTX 1080 GAMING X+ 8G oraz GeForce GTX 1060 GAMING X+ 6G.

Firma MSI przedstawiła nową rodzinę produktów, które bazują na konstrukcji kart GAMING X. Nowa rodzina, GAMING X+, bo o niej mowa, wyposażona została w szybsze układy pamięci, które pozwalają uzyskać wyższą graficzną wydajność, co przekłada się z kolei na bardziej płynne generowanie klatek obrazu podczas nawet najbardziej wymagających rozgrywek.

Zbudowane na bazie procesorów graficznych GeForce GTX 10 firmy NVIDIA, karty graficzne MSI GeForce GTX 1080 GAMING X+ 8G i GeForce GTX 1060 GAMING X+ 6G korzystają z systemu chłodzenia TWIN FROZR VI, którego konstrukcja pozwala zastosować znaczne wyższe częstotliwości taktowania rdzenia układu graficznego oraz pamięci i w ten sposób jeszcze bardziej zwiększyć wydajność w grach.

Dobrze znany wygląd systemu chłodzenia TWIN FROZR został spotęgowany, dzięki dodaniu ognistoczerwonych, gamingowych świecących pierścieni, przez które przebija się przechodzące przez pokrywę światło. Z kolei, umieszczone na górnej krawędzi karty gamingowe logo smoka MSI, podświetlone zostało diodami LED RGB. Kolor oświetlenia logotypu można wybrać spośród liczącej 16,8 mln palety barw w taki sposób, aby pasował ono do nastroju gracza lub pozostałych elementów komputera.

Zupełnie nowa, specjalnie opracowana konstrukcja płytki drukowanej korzysta z komponentów czwartej klasy militarnej (Military Class 4), dzięki czemu pozwala zwiększyć potencjał karty związany z jej podkręcaniem i w ten sposób toruje drogę do osiągnięcia maksimum jej wydajnościowych możliwości. Klasyczny, matowy, metalowy czarny stelaż (backplate) zapewnia gamingowym kartom nie tylko lepszą wytrzymałość mechaniczną, ale nadaje im również eleganckiego, ostatecznego wyglądu.

DANE TECHNICZNE

GTX 1080 GAMING X+ 8G GTX 1080 GAMING+ 8G GTX 1060 GAMING X+ 6G GTX 1060 GAMING+ 6G
Procesor graficzny GP104-400 GP104-400 GP106-400 GP106-400
Taktowanie rdzenia (Tryb podkręcania) 1911 / 1771 MHz 1771 / 1632 MHz 1809 / 1594 MHz 1746 / 1531 MHz
Wielkość pamięci / Typ 8 GB GDDR5X 8 GB GDDR5X 6 GB GDDR5 6 GB GDDR5
Przepustowość pamięci 11 Gbps 11 Gbps 9 Gbps 9 Gbps
System chłodzenia TwinFrozr VI TwinFrozr VI TwinFrozr VI TwinFrozr VI
ZERO FROZR Tak Tak Tak Tak
Wymiary 279 x 140 x 42 mm 279 x 140 x 42 mm 277 x 140 x 39 mm 277 x 140 x 39 mm
Złącza 3x DisplayPort / HDMI / DL-DVI-D 3x DisplayPort / HDMI / DL-DVI-D 3x DisplayPort / HDMI / DL-DVI-D 3x DisplayPort / HDMI / DL-DVI-D
MSI GeForce

SYSTEM CHŁODZĄCY TWIN FROZR VI

Najlepszy obecnie system chłodzący TWIN FROZR VI firmy MSI podnosi w znaczący sposób poprzeczkę związaną z niezawodnością i wydajnością wykorzystywanych w kartach graficznych powietrznych systemów chłodzenia. TORX 2.0 jest udoskonaloną wersją opatentowanej technologii wentylatorów TORX, dzięki której wentylator jest w stanie wytworzyć większe o 22% ciśnienie tłoczonego powietrza i w ten sposób zwiększyć wydajności chłodzenia, przy jednoczesnym zmniejszeniu poziomu hałasu. Wykorzystane w kartach z serii GeForce GTX 1080 GAMING X+ nowe wentylatory wyposażono w dwurzędowe łożyska kulkowe po to, aby zapewnić długotrwałą, płynną i cichą pracę karty. Połączone z ogromnym radiatorem 8-milimetrowe, miedziane ciepłowody charakteryzują się u swojej podstawy kwadratowym przekrojem, dzięki czemu w optymalny sposób odprowadzają ciepło z niklowanej, litej miedzianej płytki bazowej, która styka się z chłodzonym układem. Ciepłowody, w połączeniu z najwyższej jakości pastą termoprzewodzącą, zaaplikowaną na powierzchni chipa w kształcie litery X, powalają utrzymać obudowę układu Pascal w odpowiedniej temperaturze.

APLIKACJA MSI GAMING APP

W zależności od potrzeb, oprogramowanie MSI Gaming pozwala graczom szybko przełączać się pomiędzy wydajnością w trybie Overclockingu, trybie Gier oraz trybie Cichym. Najnowsza wersja aplikacji MSI Gaming App dysponuje funkcją One-click to VR, która natychmiast optymalizuje komputer w taki sposób, aby zapewniał on użytkownikom najlepsze wrażenia w wirtualnej rzeczywistości. Aplikacja dysponuje również całym szeregiem funkcji, takich jak EyeRest, która poprawia jakość obrazu czy Dragon Eye pozwalająca bezpośrednio na ekranie podczas gry oglądać filmy z serwisu YouTube lub z innego źródła streamingu wideo. Nie mniej ważną funkcją programu MSI Gaming App, jest zakładka z opcjami sterowania podświetleniem LED, która pozwala z kolei graczom wybrać jeden z pięciu unikatowych trybów oświetleniowych i w ten sposób stworzyć właściwą atmosferę do aktualnie prowadzonej rozgrywki za pomocą jednego kliknięcia.

Źródło: MSI, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.