Dysk twardy może pracować 14 razy szybciej. Propozycja od Intel oraz MSI

Firma MSI ogłosiła, że nowe modele płyt głównych z pamięcią Intel Optane są już dostępne na rynku.

Chodzi o dwa nowe modele płyt należące do segmentu Arsenal GAMING, Z270 TOMAHAWK OPT BOOST i B250M BAZOOKA OPT BOOST oraz najnowszy model z serii PRO, B250M PRO OPT BOOST.

Wszystkie trzy nowe modele płyty głównych wyposażono w fabrycznie zainstalowane moduły pamięci Intel Optane Memory o pojemności 16 GB. Dzięki temu płyty te są przygotowane do tego, aby można było na nich zwiększyć szybkość pracy dysku twardego, osiągając nowe maksima wydajności – napęd może pracować nawet do 14 razy szybciej. Zainstaluj wszystkie najnowsze gry na zwykłym dysku twardym i ciesz się wydajnością zbliżoną do napędów SSD. Według MSI, z nowymi  płytami MSI OPT BOOST nie musisz się już martwić o to, że zabraknie ci miejsca na dysku SSD.

Dzięki dołączeniu 16-gigabajtowej pamięci Intel Optane do trzech nowych modeli płyt głównych z serii OPT BOOST, firma MSI nie tylko zapewniła dostęp do najnowszej technologii Intela, ale użytkownik otrzymuje też dodatkowo w cenie płyty, produkt o wartości 50 USD.

Zoptymalizuj swoją maszynę, zapewniając sobie niezwykłe wrażenia związane z użytkowaniem komputera, który uruchamia się w wyjątkowo krótkim czasie, gdzie bardzo szybko ładują się na nim aplikacje, i który zapewnia wyjątkowe wrażenia w grach oraz zachwyca szybkim przeglądaniem stron WWW. Gracze mogą cieszyć się teraz wydajnością napędów SSD przy jednoczesnym zachowaniu dużej pojemności dysku – przekonuje producent.

Źródło: MSI

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.