Mortal Kombat 1 na “next-genowej” rozgrywce. Stare postacie i nowy wymiar walki

mortal kombat 1
Newsy PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Koniec domysłów w temacie Mortal Kombat 1 i tego, jak wygląda w akcji. Podczas Summer Game Fest nowa bijatyka wjechała na scenę i zalała widownie krwią.

Od chwili ukazania się pierwszego trailera Mortal Kombat 1, dni stały się wyraźnie dłuższe dla fanów serii. Bez dwóch zdań NetherRealm ponownie zaprosi nas do niesamowicie krwawych i brutalnych starć na szczegółowych arenach. Nowa linia czasu stworzona przez Liu Kanga będzie jednak okazją do implementacji innego systemu walki niż w MK11. Zanim jednak porozmawiamy o szczegółach, rzućcie okiem na trailer udostępniony podczas tegorocznego Summer Game Fest.

Przeczuwam, że nie wszyscy podskoczyli z radości widząc fragmenty gry, gdzie nie brakuje ciekawych kombosów i kilku fatality. W rozgrywce całkiem mocno namiesza system asysty, który polega na łączeniu ataków z pomocnikiem. Tutaj mamy okazję zobaczyć w praktyce jak wygląda korzystanie z trybu cameo, a sam Ed Boon dodatkowo wyjaśnił, że przed rozpoczęciem walki gracze będą mogli samodzielnie wybrać startową postać jak i swojego pomagiera. Na liście znajdą się starzy znajomi z uniwersum, których wybierzemy do roli pierwszego wojownika lub przedłużającego ciosy. Choć trzeba podkreślić, że w tej odsłonie trafimy na wojowników w czasach ich młodości, i będziemy świadkami ich przemiany, również tej fizycznej.

Niezbyt entuzjastycznie może zostać odebrana oprawa graficzna. Nie ma przeskoku graficznego jak na poziomie MKX i MK11, a można rzec, że bardzo przypomina stylistykę z poprzedniej części. Modele postaci i ich animacje zatrzymały się w miejscu, na szczęście progres zauważymy w projektach aren – te są wzbogacone w większą liczbę detali i z pomocą efektownego światła uzyskano lepszą głębię obrazu. Osobiście jednak jestem rozczarowany, że lokacje są dalekie od klimatu klasycznego MK. Zamiast mroku i odrobiny gotyckiego horroru są ciepłe barwy i współczesne akcenty. O reszcie planowanych zmian i samych wojownikach dowiemy się w kolejnych filmach, które teraz mają pojawiać się znacznie częściej.

Dobrą informacją jest to, że data premiery wciąż pozostaje ta sama – Mortal Kombat 1 zadebiutuje 19 września.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie