Mortal Kombat 1 na krwistym zwiastunie. Nie wszyscy dadzą radę go obejrzeć

Mortal Kombat 1 przetestujemy za darmo. Oto szczegóły
PC PS5 Switch Xbox Series

W 2023 roku bijatyki znów znajdą się na ustach wielu graczy. Do pełni szczęścia potrzebowaliśmy tylko datę premiery i zwiastun Mortal Kombat 1.

Ed Boon, współtwórca serii Mortal Kombat, od kilku tygodni grillował graczy. Podrzucał na Twittera wpisy z tajemniczymi zdjęciami, jakoby podgrzewał atmosferę przed oczekiwaną zapowiedzią kolejnej części. Gdy tylko pojawił się teaser w mediach społecznościowych już było jasne, że lada moment na ekranie poleje się krew. I tak dziś wreszcie po 4 latach od premiery MK11 fani mogą zacząć zbierać pieniądze na nową, next-genową bijatykę. Oto przed Wami Mortal Kombat 1 na pierwszym oficjalnym zwiastunie.

Mortal Kombat 1 z datą premiery!

Zacznijmy od rzeczy najistotniejszych. Mortal Kombat 1 nie tylko został potwierdzony, ale studio NetherRealm ujawniło też datę premiery gry. Możecie zacząć odliczać dni na kalendarzu na rok 2023, bo debiut nastąpi już 19 września. Dla części z Was niestety mamy złą informację – właściciele PS4 i XONE nie zobaczą już brutalnych fatality i brutality w nowej oprawie. Ma to być w pełni next-genowa pozycja, zaplanowana na PS5, XSX, PC oraz Switch (w przypadku ostatniej platformy na bank będzie wizualnie okrojona).

Dzięki Mortal Kombat 1 przedstawimy na nowo uniwersum legendarnej franczyzy, która pobudzała wyobraźnię graczy przez ponad 30 lat i jest klasą samą w sobie. Utalentowany zespół NetherRealm Studios wciąż pcha serię do przodu w odważne sposoby, które stale pozwalają zwiększyć grono odbiorców na całym świecie – wierzymy, że Mortal Kombat 1 przyciągnie nowych graczy, a także starych fanów serii.

David Haddad, dyrektor Warner Bros. Games

Twórcy uniwersum postarali się o to, by zaproponować sensowną kontynuację i zarazem początek dla serii gier. Ma to być restart dla bohaterów i historii, fabuła nawiąże do wielowymiarowości świata. Ze zwiastuna zaś wychodzi na wierzch dość konkretne przesłanie, czyli że Liu Kang jako bóg odegra bardzo ważną rolę, a postacie do siebie przeciwstawne (np. Scorpion i Sub-Zero, Kitana i Mileena) połączą siły w walce z tajemniczym zagrożeniem.

Warto wspomnieć jeszcze o jednej ciekawej “nowości”. W trakcie rozgrywki pojawi się system wojowników Kameo. Wiemy o nim tylko tyle, że posłuży do korzystania z dodatkowych wojowników podczas starć na arenach, choć nie wiadomo czy w ramach konkretnego trybu gry i czy na zasadzie drugiego paska życia dla drugiej postaci. Możliwe, że system ten będzie podobny do tego z Mortal Kombat 9, gdzie w osobnym trybie można było walczyć naprzemiennie dwiema postaciami.

Pozostając w temacie wybieralnych bohaterów, na start ich lista prezentuje się następująco:

  • Liu Kang, Scorpion, Sub-Zero, Raiden, Kung Lao,Kitana, Mileena, Shang Tsung, Johnny Cage.

Tu jednak jest pewien haczyk, bo Shang Tsung nie będzie uwzględniony w pakiecie popremierowym. Dodawany jest jako bonus do preorderów, a więc zamawiając grę w późniejszym terminie będzie trzeba zaopatrzyć się w DLC. Wygląda to dokładnie tak samo jak było za czasów MK11 i bonusowego Shao Kahn.

Mortal Kombat 1 – ceny poszczególnych wydań

Dla zainteresowanych producent podał już ceny Mortal Kombat 1 w różnych wydaniach i na wszystkie platformy:

  • Mortal Kombat 1 Standardowa Edycja będzie dostępna w wersji fizycznej i cyfrowej za 69,99 dolarów (cena sugerowana) na PlayStation 5, Xbox Series X|S, Nintendo Switch i PC, w tym na platformach Steam i Epic Games Store.
  • Mortal Kombat 1 Edycja Premium będzie dostępna w wersji fizycznej i cyfrowej za 109,99 dolarów (cena sugerowana) na PlayStation 5, Xbox Series X|S, Nintendo Switch i PC (Steam i Epic Games Store) i będzie zawierać wszystkie treści Standardowej Edycji, wraz z Kombat Pack, wcześniejszy dostęp do gry od 14 września i 1 250 Dragon Krystals (waluta w grze). Kombat Pack będzie zawierać skórkę postaci Johnny’ego Cage’a wizerunkiem znanego aktora i artysty sztuk walki, Jean-Claude’a Van Damme’a (dostępna od premiery), wcześniejszy dostęp do sześciu nowych grywalnych postaci (dostępnych po premierze) i pięciu nowych Kameo Fighters (dostępnych po premierze).
  • The Mortal Kombat 1 Edycja Kolekcjonerska będzie dostępna w wersji fizycznej w wybranych sklepach za 249,99 dolarów (cena sugerowana) na PlayStation 5 i Xbox.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie