Są pierwsze recenzje Morbiusa. Film nie spełnił oczekiwań krytyków

fragment plakatu filmu Morbius
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Recenzje Uniwersum

Pojawiły się już pierwsze recenzje filmu Morbius. Niestety nie mamy dobrych informacji dla wyczekujących fanów.

Choć metody promocji tytułu były bardzo oryginalne, sam film nie spełnia chyba oczekiwań. Oceny pojawiły się m.in. na portalu Rotten Tomatoes. W momencie publikacji tego tekstu swoim zdaniem podzieliło się 73 krytyków i zaledwie 21% z nich wystawiło filmowi pozytywną opinię. Nową produkcję Marvela wręcz zmiażdżono w recenzjach. Część recenzentów uznała, że tytuł przypomina to, co działo się z kinem komiksowym w czasach przed powstaniem Kinowego Uniwersum Marvela; dość powiedzieć, że nie jest to komplement.

„To zupełny wstyd dla Marvel Comics i w zestawieniu ze Spider-Man: Bez drogi do domu pokazuje, że Sony nie potrafi zrobić dobrego filmu bez Disneya.”

– twierdzi George Simpson z Daily Express.

Przewidywalny, nudny, wypełniony słabymi efektami specjalnymi i stanowiący niewykorzystaną okazję, by stworzyć coś ciekawszego. W poszczególnych recenzjach przewijają się właściwie te same zarzuty. Wszystko wskazuje niestety na to, że Morbius nie będzie stanowił silnej konkurencji choćby dla wspomnianego już Spider-Mana; gdy minie czas wyświetlania w kinach, prawdopodobnie nikt poza największymi fanami Jareda Leto nie będzie pamiętał o tym obrazie.

Nieliczne pozytywne recenzje wskazują, że film może stanowić rozrywkę dla tych, którzy nie oczekują niczego więcej niż zwykłego zabicia czasu. Część recenzji sugeruje również, że produkcja bardziej spodoba się osobom lubiącym kino komiksowe; wielbiciele mrocznego klimatu i wampirów mogą się tu jednak wynudzić.

Jeśli chcecie przekonać się sami, jak reżyserowi Danielowi Espinosie wyszedł Morbius, film wchodzi do kin już jutro – 1 kwietnia 2022 roku.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie