Twórcy Moon Knighta poważnie podchodzą do zdrowia psychicznego. Serial konsultowano z lekarzem

Oscar Isaac w serialu Moon Knight
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Seriale Uniwersum

Serial Moon Knight ma poruszać kwestie zdrowia psychicznego. Aby odzwierciedlić je jak najlepiej, twórcy konsultowali się z lekarzem psychiatrą.

Produkcja przedstawia historię dawnego najemnika, Marca Spectora, który nabywa supermoce i decyduje się walczyć ze złem. Marc cierpi jednak na zaburzenie dysocjacyjne tożsamości. Oznacza to, że występuje u niego kilka osobowości. Sytuację nakreśliły już zwiastuny serialu; w jednym z nich widać, że do bohatera nazywanego Steven jedna z kobiet zwraca się imieniem Marc:

Okazuje się, że twórcom serialu bardzo zależy na tym, aby przedstawić zaburzenie dysocjacyjne tożsamości jak najdokładniej. Z tego względu zdecydowali się na konsultacje merytoryczne z lekarzem psychiatrii, dr. Paulem Puri. Psychiatra pracował już jako konsultant na planie wielu filmów i seriali, sam zresztą współtworzy scenariusze do niektórych z nich, nie jest to zatem nietypowe działanie, jeśli chodzi o Hollywood.

Konsultacje z psychiatrą umożliwiły twórcom nie tylko wierne przedstawienie zaburzenia, ale także zachowanie szacunku dla osób, które w rzeczywistości zmagają się z osobowością mnogą. Podkreślił to również sam Oscar Isaac wcielający się w rolę Moon Knighta:

„Myślę, że chodzi o szczere przedstawienie tego, czym jest zaburzenie dysocjacyjne tożsamości i szczere podejście do tego, z czym boryka się wiele osób, czyli z poważną traumą w dzieciństwie oraz tym, jak wpływa ona na dorosłe życie. Chodziło nam bardziej o autentyczność niż o samą historię.”

– przytoczył słowa Isaaca portal The Direct.

Moon Knight zadebiutuje na platformie Disney+ 30 marca 2022 roku.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie