Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Moon Chronicles w odświeżonej wersji na 3DS-a

Renegade Kid szykuje smakowity kąsek dla miłośników pierwszoosobowych shooterów oraz fanów telewizyjnych seriali.

Moon Chronicles zawitał na Nintendo DS w 2009 roku, szybko zdobywając serce niejednego posiadacza tej przenośnej konsolki. Gra przenosiła nas na badawczą stację księżycową, gdzie dokonaliśmy niezwykłego odkrycia – na Księżycu znajduje się zablokowany właz, prowadzący pod jego powierzchnię. Co kryje się wewnątrz mrocznych korytarzy? No, jeśli graliście na DS-ie, pewnie już wiecie. Jeśli nie – dostajecie szansę nadrobienia zaległości.

Moon prezentował się całkiem nieźle, jak na możliwości DS-a

 

Odświeżona wersja Moon Chronicles zadebiutuje na Nintendo 3DS najpóźniej w kwietniu tego roku. Twórcy obiecują wsparcie dla kontrolera Circle Pad Pro (w końcu się do czegoś przyda), ulepszoną grafikę oraz modele przeciwników. Całość ma hulać w 60 klatkach na sekundę.

Renegade Kid zdecydowało się na nietypowe, jak dla produkcji na Nintendo, wydanie swojego shootera. Moon pojawi się bowiem w odcinkach. W tym roku możemy liczyć na cztery epizody. Serwis IGN ustalił, ile za to zapłacimy.

  • Pierwszy odcinek obejmie rozdziały 1-4. Dostaniemy sześć misji, które zapewnią około 4 godzin zabawy. Cena wyniesie 8.99 dol., czyli około 28 zł.
  • Drugi odcinek to rozdziały 5-8. Przejdziemy je w 2 godziny i zapłacimy 1.99 dol., czyli około 6 zł.
  • Za trzeci odcinek zapłacimy tyle, co za poprzedni i również pogramy 2 godzinki. Dostaniemy rozdziały 9-12.
  • W przypadku czwartej części otrzymamy rozdziały 12-16. Jak poprzednio, będą 2 godziny gameplaya oraz 6 zł mniej w portfelu.

Każdy odcinek, wzorem telewizyjnych seriali, ma mieć mocne zakończenie. Jeśli pomysł z rozbiciem gry na kawałki chwyci, w przyszłym roku możemy spodziewać się drugiego sezonu Moon Chronicles. Mając w pamięci znakomity pierwowzór na DS-a, nie mogę się doczekać.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się