Monster Hunter Rise zmierza na PC. Są wymagania i data premiery, wkrótce demo

Monster Hunter Rise
PC Switch

Na Tokyo Games Show, Capcom pokazał nowy zwiastun oczekiwanego Monster Hunter Rise w wersji na PC. Gra trafi na Steam, a przed premierą będziemy mogli przetestować jej demo. Znamy już wymagania sprzętowe produkcji.

Monster Hunter Rise jest niezwykle entuzjastycznie przyjętą kolejną częścią hitowej serii od Capcomu. Nic dziwnego, że gracze PC-towi czekają na konwersję produkcji ze Switcha. Japoński deweloper oficjalnie potwierdził, że gra na Steam ukaże się już niedługo, bo 12 stycznia 2022 roku. Co ciekawe, przed premierą będziemy mogli zagrać w demo, dostępne od 13 października 2021 roku.

Monster Hunter Rise w 4K i z „większą liczbą fpsów”

Capcom zadeklarował się także dostosować MHR tak, aby jak najlepiej działał na komputerach. Gra ma wspierać ultraszerokie monitory, rozdzielczość 4K i poprawioną liczbę klatek na sekundę. Nie wiemy, czy to ostatnie oznacza 60 fps, czy w pełni odblokowany „klatkarz”.

Wielu posiadaczy „blaszaków” z pewnością ucieszy fakt, że gra ma dostać pełne wsparcie klawiatury i myszki. Pojawi się czat głosowy w opcji gry multiplayer. Capcom zapowiedział też, że wersja na Steam będzie zawierać wszystkie wydane do końca listopada bieżącego roku DLC. A te wyglądają niezwykle ciekawie, bo są w istocie crossoverem Monster Huntera z innymi markami studia, takimi jak Ghosts 'n Goblins (ukazać się ma 29 października) i Sonic the Hedgehog (premiera w listopadzie).

Grę w przedsprzedaży kupicie na Steam. Warto zaznaczyć, że tak jak w wersji na Switch, MHR na PC dostanie polskie napisy. Poniżej znajdziecie wymagania sprzętowe gry.

Minimalne (1080p/ 30 fps, ustawienia niskie):

  • CPU:  Intel Core i3-4130 albo Core i5-3470/ AMD FX-6100
  • RAM: 8 GB
  • Karta graficzna:  NVIDIA GeForce GT 1030 (DDR4)/ AMD Radeon RX 550
  • Wymagane miejsce na dysku: 23 GB

Rekomendowane (1080p/ 30fps, ustawienia średnie):

  • CPU:  Intel Core i5-4460/ AMD FX-8300
  • RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 (VRAM 3GB)/ AMD Radeon RX 570 (VRAM 4GB)
  • Wymagane miejsce na dysku: 23 GB

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie