Exploit w Modern Warfare III pozwala biegać, leżąc na brzuchu. Twórcy badają błąd

Call of Duty: Modern Warfare III
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

W grze Call of Duty: Modern Warfare III pojawił się nietypowy exploit. „Snake 2.0”, bo taką nazwę otrzymał błąd, pozwala graczom na sprint wykonywany podczas czołgania się. Jak łatwo się domyślić, mocno wpływa na rozgrywkę w trybie multiplayer. Deweloperzy postanowili przyjrzeć się usterce, która denerwuje graczy.

Modern Warfare III z nietypowym błędem

Taktyka poruszania się na mapie w Modern Warfare III to klucz do sukcesu — tak samo jak w poprzednich odsłonach serii Call of Duty. Odpowiednie wykorzystywanie kucania, leżenia czy sprintu pozwala nam uniknąć pocisków, lub dorwać przeciwnika, zanim ten zrobi z nami to samo. A co gdyby udało nam się biegać sprintem, jednocześnie leżąc na brzuchu?

Właśnie taka rzecz okazała się możliwą do wykonania w najnowszej odsłonie cyklu. Gracze zauważyli w grze exploit (nazwany „Snaking 2.0”), który powala na pędzenie niczym wąż. Na ziemi, ale niezwykle szybko. To oczywiście bardzo negatywnie wpływa na rozgrywkę, mowa w końcu o błędzie, który da się wykorzystać przeciwko innym uczestnikom rozgrywki.

Zobaczcie nagranie, prezentujące exploit w praktyce:

Twórcy gry bardzo szybko zainteresowali się sprawą. Zapowiedziano, że błąd zostanie jak najszybciej zlokalizowany i naprawiony. Tak przynajmniej sugeruje ich wpis na Twitterze:

Przypominamy, że Call of Duty: Modern Warfare III miało premierę 10 listopada 2023 roku. Gra została wydana na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X. Czy mieliście już okazję zagrać w najnowszą odsłonę serii? W sieci nie brakuje narzekania na tryb dla jednego gracza, ale multiplayer trzyma poziom, jak to z reguły w CoDach bywa.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie