Mission: Impossible 7 i spin-off Cichego miejsca z oficjalnymi tytułami

obsada Mission Impossible: Fallout / Ethan Hunt powróci w 7. części
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Ujawniono podtytuły dwóch wyczekiwanych filmów. Chodzi o Mission: Impossible 7 oraz spin-off horroru Ciche miejsce.

Podczas zakończonego wczoraj CinemaCon otrzymaliśmy nowe informacje związane z dwiema popularnymi seriami. Jedną z nich jest siódma już odsłona cyklu Mission: Impossible. Tom Cruise niestety nie mógł pojawić się osobiście na panelu poświęconym produkcji; aktor przebywa obecnie na planie zdjęciowym w RPA. Na CinemaCon zaprezentowano jednak jego nagranie, w którym ujawnia oficjalnie podtytuł i zaprezentował także zwiastun nowej części. Wiadomo więc, że film będzie zatytułowany Mission: Impossible 7 – Dead Reckoning Part 1.

Reżyserem i scenarzystą siódmej odsłony został Christopher McQuarrie. W główną rolę wciela się oczywiście Tom Cruise, zaś oprócz niego na ekranach pojawią się m.in. Vanessa Kirby, Rebecca Ferguson, Simon Pegg, Ving Rhames, Henry Czerny, Frederick Schmidt, Pom Klementieff, Hayley Atwell, Cary Elwes, a także Rob Delaney. Premierę filmu zaplanowano na 14 lipca 2023 roku; niecały rok później do kin trafi ostatnia odsłona serii.

Drugim z omówionych filmów jest zapowiadany już spin-off serii Ciche miejsce, początkowo mylnie opatrzony cyfrą 3. Jak się później okazało, powstają dwa różne filmy – produkcja poboczna oraz kontynuacja. Dziś mówimy o tej pierwszej, reżyserowanej przez Michaela Sarnoskiego. Jego film nosi oficjalnie tytuł A Quiet Place: Day One, co jest już dużą wskazówką w kwestii fabuły. Produkcja opowie bowiem o pierwszym dniu inwazji wyczulonych na dźwięki potworów. W ten sposób poznamy tło wydarzeń rozgrywanych w głównej linii czasu Cichego miejsca.

Jak na razie nie wiadomo, kto pojawi się w filmie Michaela Sarnoskiego. Premierę produkcji zaplanowano na 22 września 2023 roku.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie