Minecraft - Steve z wilkiem idzie przez świat, w tle inne moby

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Zaginiona wersja Minecrafta! Poszukiwania trwały ponad 10 lat

Minecraft Alpha 1.1.1 dotychczas było uważane za zaginioną wersję gry. Oryginalnie jej dystrybucja trwała około trzy godziny i szybko została zastąpiona kolejną. Po wielu latach w końcu odnaleziono tego Złotego Graala.

Jak informuje PCGamesN, po ponad dekadzie odkryto nareszcie pliki wersji Alpha 1.1.1. Mojang umieścił tę aktualizację w dystrybucji zaledwie na około 3 godziny. Stało się tak z powodu błędu, przez który ekran po pewnym czasie stawał się całkowicie szary. Okazuje się, że użytkowniczka Luna znalazła w pamięci swojego dysku Minecrafta z patchem datowanym na 18 września 2010 roku – wtedy to właśnie przez chwilę wszyscy posiadacze produkcji mogli pobrać wspomniany update.

Kobieta podzieliła się swoim odkryciem z serwerem Discord Omniarchive, który specjalizuje się w zbieraniu starszych wersji tej jednej z najpopularniejszych na świecie produkcji. Jak możecie zauważyć na powyższym screenie, powiedzieć, że tamtejsza społeczność „ucieszyła się”, to mało powiedziane.

Co ciekawe, użytkownicy wspomnianej grupy zweryfikowali pliki, które Luna przekazała. Te oryginalnie do niej trafiły na około 89 sekund przed wycofaniem patcha przez Mojang. W związku z tym naprawdę niewiele brakowało, a byśmy do dziś nie nacieszyli się ponownie tą archiwalną wersją. Zachęcam każdego fana Minecrafta do sprawdzenia wcześniejszych aktualizacji tej gry. Choć sam zacząłem swoją przygodę dopiero z fazą beta, to jednak starsze update’y sprawiały, że tytuł miał trochę inny klimat. W mojej opinii brak aż tylu możliwości sprawiał, że trzeba było bardziej wysilić swoje szare komórki, aby stworzyć coś kreatywnego. Mimo to, obecnie gram każdorazowo w najnowsze wydania, a Minecraft 1.17 szczególnie przypadło mi do gustu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się